Medicina


Kokie yra su asbestu susijusio plaučių liga rūšys?

Plaučių liga nuo asbesto poveikio, gali būti suskirstyti į tris pagrindines rūšis: 1) asbestozę, 2) ligos, plaučių antdėklo (pleuros), ir 3) plaučių vėžys.

1. Asbestozė yra plačiai blizn į plaučius procesas.

2. Ligos, plaučių antdėklo, vadinamas krūtinplėvės, yra požymių ir simptomų įvairovė ir yra uždegimas ir grūdinimas rezultatas (kalcifikacija) ir / arba sustorėjimas pamušalas audinio.

3. Plaučių vėžys, arba vidaus porcijomis plaučius ar išorinis pamušalas (pleuros).

Visi visuotinai prieinami komercinės formos asbesto buvo susijęs su vėžio ir ne vėžiniai plaučių liga.

Asbestu susijusio plaučių liga pasireiškė labai didelis link 20-ojo amžiaus viduryje, kai pacientams, kurie buvo veikiami dešimtmečių anksčiau, kad asbesto galiausiai sukūrė liga. Britų asbestu dirbančių darbuotojų buvo tarp pirmųjų, kurie buvo pastebėtos plaučių vėžiu, susijusių su asbesto.

Dauguma dabartinių ligonių kartą veikiami asbesto:

* Kasybos,

* malūnai,

* gamyklų, arba

* namuose su asbestu, arba vykdymo procese, diegiant, ar asbesto šalinimo, ar valymo metu, elementus pakrautos transporto priemonės su asbesto dulkių.

Kai kurie darbuotojai buvo veikiami didelės koncentracijos asbesto:

* automobilių remontas,

* boilerių,

* statybos,

* pipefitting,

* plovėjai asbesto turinčių drabužių.

Tęstinis poveikio šaltinius yra asbesto šalinimo ir bendrosios statybos pramonė. Tarp asbesto poveikio ir vėžio išsivystymo vėlavimas yra visuotinai 20 ar daugiau metų.

Mirčių nuo asbestozės skaičius išaugo per pastaruosius du dešimtmečius, tačiau yra manoma, kad nedidinami dėl didinti informuotumą apie riziką,.