Medicina


Kas yra asbesto skaidulų rūšys?

Yra dvi pagrindinės grupės pluoštų, amphiboles ir chrizotilo skaidulų. Chrizotilas (baltasis asbestas), taip pat vadinamas “Serpantinas” pluoštų, yra ilgas ir riesta. Amphiboles, Ilgi tiesūs pluoštų (įskaitant aktinolitas, amozitas, anthrophyllite, krokidolito, ir tremolitui) yra daug daugiau gali sukelti vėžį, plaučių antdėklo (mezoteliomą) ir randus nuo plaučių antdėklo (pleuros fibrozė). Bet pluoštų grupė gali sukelti ligą, plaučių, pavyzdžiui, asbestozė.

Plėtoti su asbestu susijusio plaučių vėžio rizika svyruoja nuo pluošto rūšys. Tyrimai pacientų grupių veikiami chrizotilo skaidulų rodo tik vidutinio rizikos padidėjimo. Iš kitos pusės, poveikio amfibolo pluoštų arba iš abiejų pluoštų tipų padidina plaučių vėžio riziką, du kartus. Nors darbuotojų saugos ir sveikatos administracija (OSHA) turi dėl darbo su asbesto poveikiu standartas (0.2 skaidulos / ml oro), yra diskusijos dėl to, kas yra saugus poveikio lygį. Nors kai kurie mano, asbesto sukeliamų ligų yra “ribą reiškinys,” kuri reikalauja tam tikro lygio poveikis ligos pasitaiko, kiti mano, kad nėra saugaus lygio asbesto.

Daugelyje pastatų, asbestas nebekelia pasklinda ore. Tačiau, paviršių, kad yra pažeistos ar sutrikdyta gali sukelti asbesto tapti įkvepiamų. Didelės koncentracijos gali įvykti, kai pjovimo, arti, ar rekonstruojamame asbesto- kurių sudėtyje yra medžiagų,.

Sumažinti asbesto poveikio susijusi arba išvežimo ar sandarinimo asbesto turinčių medžiagų. Nepatyrę bando pašalinti asbesto gali išskirti pavojingas lygis pluoštų.

Ką pluošto dydis turi daryti su asbestu susijusio plaučių liga?

Priklausomai nuo jų forma ir dydis, asbesto skaidulų indėlis į įvairių sričių plaučių. Pluoštų mažiau nei 3 mm lengvai pereiti į plaučių audinio ir pamušalo aplinkinių plaučių (pleuros). Ilgo pluošto, didesnis nei 5 mm (1/5 colių), negali būti visiškai suskirstytus pagal maitėda ląstelių (makrofagų) ir lieka plaučių audinio. Šie asbesto skaidulų poveikis gali sukelti uždegimą. Medžiagos kenkia plaučius tada išleido uždegimo ląstelių, reaguoja į užsienio asbesto medžiaga. Šių ilgo pluošto plaučių audinio ir todėl uždegimas atkaklumas atrodo inicijuoti vėžio formavimosi procese.

Kaip uždegimas ir žalos audinyje aplink asbesto skaidulos ir toliau, todėl randai gali tęstis nuo mažų takams didesnių kvėpavimo takus ir maža oro maišų (alveolių) ties takų pabaigos. Kai kurie iš šių skaidulų, gali judėti į plaučių paviršiaus, kur jie sudaro stendai (balta-pilka regionuose randuotas audinys) į audinio pamušalas iš plaučių (pleuros). Sunkiais atvejais asbestozės, randai abiejų plaučių ir jos gleivinės audinio gali atsirasti.