Medicina


Kas sukelia ascitas?

Dažniausia ascitas yra pažengusi kepenų liga ar ciroze. Maždaug 80% iš ascito atvejais yra manoma, kad dėl cirozės. Nors tikslus mechanizmas ascitas vystymuisi nėra visiškai suprantama,, labiausiai teorijos aiškina, portalinių hipertenzija (padidėjęs spaudimas kepenyse kraujotaka) kaip pagrindinis veiksnys. Pagrindinis principas yra panašus į edemos susidarymo kūno vietoje dėl slėgio pusiausvyros tarp vidaus apyvartą (aukšto slėgio sistema) ir už jos ribų, Šiuo atveju, pilvo ertmėje (žemo slėgio erdvė). Portale, kraujo spaudimą ir sumažinti padidinti albumino (baltymas, kuris yra atliekamas kraujo) gali būti atsakingas formuojant slėgio gradientas ir dėl to pilvo ascitas.

Kiti veiksniai, kurie gali prisidėti prie ascitas yra druskos ir vandens sulaikymo. Cirkuliuojančio kraujo tūrio procentais gali būti suvokiamas mažas ir kaip ascito formavimosi inkstuose jutikliai gali būti išeikvotas kai tūris nuo kraujo. Tai rodo inkstus reabsorb daugiau druskos ir vandens, kad kompensuoti tūrio nuostolių.

Kai kurios kitos priežastys ascitas, susijusių su padidėjusia slėgio gradientas yra stazinis širdies nepakankamumas ir išplitusiu inkstų nepakankamumas dėl bendrųjų saugojimo skysčių organizme.

Retais atvejais, padidėjo spaudimas portalo sistema gali būti dėl vidaus ar išorės obstrukcija portalo laivas, dėl portalinių hipertenzija be cirozės. Pavyzdžiai gali būti masė (arba navikas) paspaudę ant portalas laivų viduje pilvo ertmę arba kraujo krešulio portalo laivas trukdo įprastiniam oro srautui ir didinant slėgį rezervuare (pavyzdžiui, Budd-Chiari sindromo).

Taip pat yra ascitas formavimas, kaip vėžio rezultatas, vadinamas piktybinis ascitas. Šie ascitas tipai paprastai apraiškas Išplėstinė vėžio organų pilvo ertmėje, pavyzdžiui, gaubtinės žarnos vėžio, Kasos vėžio, skrandžio vėžio, krūties vėžiu, limfoma, plaučių vėžys, ar kiaušidžių vėžio.

Kasos ascitas galima pamatyti žmones su lėtinės (Ilgametis) pankreatitas ar kasos uždegimas. Dažniausia priežastis, dėl lėtinio pankreatito yra pailginto piktnaudžiavimas alkoholiu. Kasos ascitas taip pat gali būti sukeltas ūminis pankreatitas, taip pat traumuoti kasos.