Medicina


Kokie yra ascitas simptomai?

Gali būti jokių simptomų, susijusių su ascitas ypač jei jis yra silpnas (paprastai mažesnis nei apytiksliai 100 - 400 ml suaugusiems). Kadangi daugiau skysčių kaupiasi, padidėjo pilvo apimtis ir dydį, yra dažnai vertinamas. Pilvo skausmas, diskomfortas, ir pūtimas taip pat dažnai žiūrima kaip ascitas tampa didesnis. Dusulys taip pat gali atsitikti su dideliais ascitas dėl padidėjusio spaudimo diafragma ir skysčių migracijai per diafragma sukelti pleuros ertmėse (skystis aplink plaučius). Kosmetiškai Lankomumo didelis pilvas, dėl ascito, taip pat yra dažnas rūpestis kai kuriems pacientams.

Kokie yra rizikos veiksniai, ascitas?

Dažniausia ascitas yra kepenų cirozė. Daugelis rizikos faktorių ascitas ir cirozė yra panašūs. Dažniausias rizikos veiksniai yra hepatito B, hepatitu C, ir seniai piktnaudžiavimas alkoholiu. Kitos galimos rizikos veiksniai yra susiję su kitų pagrindinių sąlygų, pvz stazinis širdies nepakankamumas, piktybinių navikų, ir inkstų liga.

Kas yra ascitas?

* Ascitas tai nenormalus kaupimo skysčio pilvo (peritoninė) ertmė.

* Dažniausia ascitas yra kepenų cirozė.

* Gydymas ascitas priklauso nuo jos priežastį.

Ascitas yra skysčių kaupimasis (paprastai serozinės skysčio, kuris yra šviesiai geltonas ir skaidrus skystis) į pilvo (peritoninė) ertmė. Pilvo ertmėje yra žemiau krūtinės ertmėje, nuo jo atskirtas membrana. Ascitic skystis gali turėti daug šaltinių, tokių kaip kepenų liga, vėžio, stazinis širdies nepakankamumas, ar inkstų funkcijos nepakankamumas.