Medicina


Kaip ascitas diagnozuojamas?

Iš ascitas Diagnozė yra grindžiama fizinę apžiūrą, kartu su išsamią ligos istoriją išsiaiškinti galimų priežasčių, nes ascitas neretai laikomas nespecifinis požymis nuo kitų ligų. Jei ascito skystyje yra didesnis kaip 500 ml, gali būti įrodyta, tiriant fiziniais tyrimo būdais, padarytais išsipūtimas šonai ir skysčio bangas, kurias atlieka gydytojas nagrinėjimą pilvo. Mažesni kiekiai skystis gali būti nustatomas pagal į pilvo ultragarsinį. Retkarčiais, ascitas yra nustatyta tarp kitko pagal ultragarsu arba kompiuterinę tomografiją padaryta vertinant kitų sąlygų.

Diagnozė pagrindinės sąlygos(s) sukelia ascitas yra svarbiausia dalis supratimo priežastis(s) asmeniui plėtoti ascitas. Medicinos istorija gali numatyti įkalčiais su pagrindine mirties priežastimisus) ir paprastai yra klausimų apie ankstesnių diagnozuoti kepenų liga, virusinio hepatito infekcijos ir jos rizikos veiksniai, piktnaudžiavimas alkoholiu, šeimos istorija kepenų liga, širdies nepakankamumas, vėžio istorija, ir vaistus istorija.

Kraujo darbą gali atlikti esminį vaidmenį vertinant ascitas sukelti. Pilnas apykaitos centralė gali aptikti modelius kepenų pakenkimo, funkcinės būklės, kepenų ir inkstų, ir elektrolito lygio. Pilnas kraujo tyrimas taip pat yra naudingas suteikiant įkalčiais pagrindinės sąlygos. Koaguliacija (krešėjimo) skydelio anomalijos (protrombino laikas) gali būti nenormali dėl kepenų funkcijos sutrikimas, ir nepakankamos gamybos krešėjimo baltymų.

Kartais galimas priežastis ascitas, negali būti nustatytas remiantis istorija, tyrimas, ir peržiūrėti laboratorinių duomenų ir vaizdo studijos. Analizė skystis gali būti reikalinga siekiant gauti daugiau diagnostiniai duomenys. Ši procedūra yra vadinama paracentezę, ir ji yra vykdoma pagal kvalifikacijos gydytojai. Tai reiškia, sterilizavimo srityje ant pilvo ir, ultragarsu gaires, įterpiant adatą į pilvo ertmę ir panaikinimo skysčio tolimesnei analizei.

Diagnostikos tikslais, nedidelis kiekis (20cc, pavyzdžiui) gali būti pakankamai tinkamą bandymų. Didesnės sumos gali būti atšauktas, jei reikia atskleisti simptomai susiję su padidėjusiu pilvo ascitas, iki kelių litrų (didelės apimties paracentezę).

Analizė atlikta pagal siuntimo surinkti skystį laboratorija nedelsiant po nusausinimo. Paprastai, numeris ir komponentai baltųjų kraujo kūnelių ir raudonųjų kraujo kūnelių (ląstelių skaičiaus), albumino lygis, Gramo ir kultūros už galimus organizmų, amilazės lygis, gliukozė, bendras baltymų, ir citologija (piktybiniai arba vėžinės ląstelės) yra analizuojami toje laboratorijoje,. Tada rezultatai analizuojami gydantysis gydytojas atliktų tolesnį įvertinimą ir nustatyti galimas priežastis ascitas.