Medicina


Kokia yra ascitas gydymo?

Iš ascito gydymo didele dalimi priklauso nuo pagrindinės priežasties. Pavyzdžiui, peritoninė carcinomatosis ar piktybinis ascitas, gali būti gydomi pašalinus chirurgine rezekcija, vėžio ir chemoterapija, o valdymo ascitas, susijusios su širdies nepakankamumu yra nukreipta gydymui širdies nepakankamumas su medicinos valdymą ir mitybos apribojimai.

Kadangi kepenų cirozė yra pagrindinė priežastis, dėl ascito, jis bus pagrindinis šiame skyriuje.

Dieta

Valdymo ascitas pacientams, sergantiems ciroze paprastai apima apriboti su maistu natrio suvartojimas ir diuretikų naudoti (vandens piliulės). Apribojus mitybos natrio (druska) suvartojimo su mažiau nei 2 gramų per dieną, yra labai praktiška, sėkmingas, ir plačiai rekomenduojamas pacientams, sergantiems ascitas. Daugeliu atvejų, šis metodas turi būti derinami su diuretikais naudoti kaip druskos ribojimo vien paprastai nėra veiksmingas būdas gydyti ascitas. Konsultacijos su mityba ekspertas atsižvelgiant į paros druskos apribojimas gali būti labai naudinga pacientams, sergantiems ascitas.

Vaistas

Diuretikai didinti vandens ir druskos išsiskiria iš inkstų. Rekomenduojama diuretikas režimas kepenyse susiję ascitas, kuriame yra spironolaktono kartu (Aldactone.) ir furozemido (Lasix). Vieną kartą per parą doze 100 milligrams of spironolactone and 40 mg furozemido yra Įprastinė rekomenduojama pradinė dozė. Tai gali būti palaipsniui didinama, siekiant gauti tinkamą atsakymą į didžiausią dozę 400 mg spironolaktono ir 160 mg furozemido, tol, kol pacientas gali toleruoti dozę padidinti be jokių pašalinių efektų. Atsižvelgiant į šiuos vaistus kartu, ryte paprastai patariama neleisti dažnas šlapinimasis naktį.

Terapinės paracentezę

Pacientams, kurie negali atsakyti ir ar negali toleruoti pirmiau režimas, dažnai terapinis paracentezę (adata atsargiai įdedama į pilvo srityje, steriliomis sąlygomis) gali būti atliekama siekiant pašalinti didelius kiekius skysčių. Keli litrai (iki 4 į 5 l) skysčio galima saugiai juos išimti taikant šią procedūrą kiekvieną kartą,. Sergančiųjų piktybiniais ascitas, ši procedūra taip pat gali būti veiksmingesnės nei diuretikas naudoti.

Chirurgija

Daugiau ugniai atvejais, chirurginių procedūrų metu gali būti būtina siekiant kontroliuoti ascitas. Transjugular intrahepatinė portosystemic šuntai (PATARIMAS) yra procedūra, atliekamas naudojant vidaus jungo venos (Pagrindiniai venų, kaklo) taikant vietinę nejautrą, padarytais intervencinės radiologijos. Šuntas yra tarp portalas venų sistemą ir sisteminių venų sistema (venų grįžimas kraujo atgal į širdį), taip sumažinant portalo slėgis. Ši procedūra yra skirta pacientams, kurie minimaliai reaguoti į agresyvią gydymo. Įrodyta, mažinti ascitas ir arba apriboti arba panaikinti diuretikų naudoti daugeliu atvejų atlieka. Tačiau, jis yra siejamas su nemažomis komplikacijų, tokių kaip kepenų encefalopatija (sumišimas) ir net mirtį.

Daugiau tradicinių šunto vietas (peritoneovenous perstūmimo ir sisteminės portosystemic šuntas) buvo iš esmės atsisakyta, dėl didelio jų komplikacijų skaičių.

Kepenų transplantacijos

Pagaliau, kepenų transplantacijos Išplėstinė cirozė, gali būti laikoma gydymo ascitas dėl kepenų funkcijos nepakankamumo. Kepenų transplantacijos apima labai sudėtingas ir ilgas procesas ir tam reikia labai atidžiai stebėti ir valdyti transplantacijos specialistai.