Medicina


Kokios yra ascitas komplikacijų?

Kai ascitas komplikacijos gali būti susiję su jo dydis. Skysčių kaupimasis gali sukelti kvėpavimo sunkumų kompresuoti diafragma ir formavimo skystis pleuros ertmėje.

Infekcijos kita rimta komplikacija ascitas. Pacientams, sergantiems ascitas, susijusių su portalinių hipertenzija, Bakterijos iš žarnyno gali spontaniškai įsiveržti pilvaplėvės skystyje (ascitas) ir sukelti infekciją. Tai vadinama Savanoriška bakterijų peritonitas ar SBP. Antikūnai yra reti ascitas ir, todėl, imuninio atsako ascitic skystis yra labai ribota. Iš SBP diagnozė nustatoma atliekant paracentezę ir analizuoti skystis baltųjų kraujo kūnelių arba įrodymų bakterijų dauginimąsi numeris.

Hepatorenalinis sindromas yra reta, bet rimtai ir potencialiai mirtinai (vidutinis išgyvenimo nuo 2 savaites apie 3 mėnesių) komplikacija ascitas, susijusių su kepenų cirozė todėl laipsniškas inkstų nepakankamumas. Tikslus mechanizmas, šio sindromo nėra gerai žinoma, tačiau jis gali atsirasti poslinkiai skysčiai, sutrikusi kraujotaka inkstų, per daug diuretikų, ir administracija kontrastų ar vaistų, kurie gali būti žalingas inkstų.

Ar ascitas būti užkirstas kelias?

Iš ascitas prevencijos daugiausia stengiamasi užkirsti kelią rizikos veiksniai pagrindinės sąlygos, pagal kurias ascitas.

Pacientams, sergantiems pažengusia kepenų liga ir kepenų cirozė ir dėl bet kokios priežasties, išvengti alkoholio vartojimas gali žymiai sumažinti formavimo ascitas rizikos. Nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai [ibuprofeno (Advil, Motrin, ir tt)] taip pat turėtų būti ribotas tiems pacientams su kepenų ciroze, nes jie gali sumažinti kraujo tekėjimą per inkstus, taip, ribojant druskos ir vandens išskyrimą. Atitinka mitybos druska apribojimai taip pat yra dar vienas paprastas prevencinė priemonė, siekiant sumažinti ascitas.