Medicina


Kas yra thalassemias?

Thalassemias yra paveldima kraujo sutrikimai. “Paveldėtas” tai jie perduotų iš tėvų vaikams per genus.

Thalassemias sukelti kūno padaryti mažiau sveikų kraujo ląstelių eritrocitų ir hemoglobino mažiau nei įprastai. Hemoglobinas yra geležies turtingos baltymų raudonųjų kraujo kūnelių. Jis perneša deguonį į visus organizmo dalis. Jis taip pat atlieka anglies dioksido (išmetamųjų dujų) nuo kūno į plaučius, kur jis iškvepiamas.

Žmonės, kurie thalassemias gali būti lengvas arba sunki anemija. Ši sąlyga sukelia mažesnis nei normalus skaičius raudonųjų kraujo ląstelių, ar ne pakankamai hemoglobinas raudonųjų kraujo kūnelių.

Thalassemias

* Thalassemias yra paveldima kraujo sutrikimai. "Paveldėtas" reiškia, kad jie perduodamas iš tėvų vaikams.

* Thalassemias sukelti kūno padaryti mažiau sveikų kraujo ląstelių eritrocitų ir hemoglobino mažiau nei įprastai.

* Žmonės, kurie thalassemias gali būti lengvas arba sunki anemija. Ši sąlyga sukelia mažesnis nei normalus skaičius raudonųjų kraujo ląstelių, ar ne pakankamai hemoglobinas raudonųjų kraujo kūnelių.

* Dviejų pagrindinių tipų talasemija yra alfa talasemija ir beta talasemija. Yra įvairių formų kiekvieno tipo.

* Thalassemias įvyksta tada, kai genų, kurie kontroliuoja hemoglobino gamybą nėra arba pakeista. Jūsų organizmas negali tinkamai veikti, jei jūsų raudonųjų kraujo kūnelių jos nepakankamai sveikos hemoglobino.

* Šeimos istorija ir proseneliai yra dvi rizikos veiksnių thalassemias. Jei tavo tėvai nėra arba pakeistas hemoglobino priėmimo genų, Jums gali talasemija. Thalassemias pasitaiko dažniausiai tarp žmonių iš Italijos, Graikijos, Artimųjų Rytų, Pokalbiai, ir afrikiečių kilmės.

* Požymių ir simptomų thalassemias yra, nes trūksta deguonies į kraujotaką. Jie gali apimti lengvas sunki anemija; sulėtėjo augimas ir brendimas vėluoja; kaulų problemos; ir išsiplėtusioje blužnies, kepenys, ar širdies; šviesiai ir apatiškas išvaizda; prastas apetitas; tamsus šlapimas; ir gelta (gelsvos spalvos odos arba balti akių). Simptomai priklauso nuo talasemija tipas turite. Silent vežėjams jokių simptomų.

* Gydytojai diagnozuoti thalassemias naudojant kraują, įskaitant kraujo tyrimas ir specialius hemoglobino tyrimai. Prenatalinė tyrimai gali parodyti, ar negimusiam kūdikiui talasemija ir kaip sunkus jis gali būti.

* Žmonės, kurie turi silpnas talasemija dažnai reikia nedaug ar visai nebuvo gydyti. Yra trys standartinės gydymo sunkumo ir sunkios formos talasemija. Tai kraujo perpylimų, geležies Chelation terapija, ir folio rūgšties papildų.

* Geresnio gydymo dabar leidžia žmonėms, kurie turi vidutinio sunkumo ir sunkus thalassemias gyvens dar ilgiau. Dėl to, šie žmonės turi susidoroti su šios ligos sutrikimų, kad sukurti laikui bėgant. Komplikacijos širdies ir kepenų ligos, infekcijos, osteoporozės, ir kitos problemos.

* Thalassemias negalima išvengti, nes jie paveldėjo. Tačiau, šių kraujo sutrikimai galima rasti iki gimimo per gimdymą bandymai.

* Gyvenimas su talasemija gali būti nelengva, tačiau keletas metodų, gali padėti jums susidoroti. Sekite savo gydytojo gydymo planas, gauti medicininę priežiūrą, imtis priemonių išlikti sveikiems, ir kreiptis pagalbos ir paramos.