Medicina


Kas sukelia Thalassemias?

Jūsų organizmas trijų tipų kraujo ląstelių: raudonųjų kraujo kūnelių, baltųjų kraujo ląstelių, ir trombocitų (PLATE-leidžia). Raudonieji kraujo kūneliai yra hemoglobinas, geležies turtingos baltymų, kuris perneša deguonį iš plaučių į visus jūsų kūno dalys,. Hemoglobinas taip pat atlieka anglies dioksido (išmetamųjų dujų) nuo jūsų kūno į savo plaučius iškvepiamame.

Hemoglobinas yra dviejų rūšių baltymų grandines: alfa Gylių ir beta Gylių. Jei jūsų kūnas negamina pakankamai šių baltymų grandines, raudonųjų kraujo kūnelių nesudaro tinkamai ir negali turėti pakankamai deguonies. Jūsų kūnas nebus gerai, jei jūsų raudonųjų kraujo kūnelių jos nepakankamai sveikos hemoglobino.

Genai kontroliuoti, kaip organizmas hemoglobino baltymo grandinės. Kai šie genai nėra arba pakeistas, thalassemias atsirasti.

Thalassemias yra paveldima sutrikimai. Tai yra, jie eina iš tėvų savo vaikams per genus. Žmonės, kurie gauti nenormalūs hemoglobino genai iš vieno iš tėvų, bet normalus genų iš kitų vadinami vežėjai. Vežėjai dažnai neturi ligos, išskyrus lengvas anemijos požymių. Tačiau, jie gali perduoti pakitusių genų savo vaikams.

Žmonės, kuriems yra vidutinio sunkumo ar sunkių formų talasemija paveldėjo pakitusių genų iš abiejų tėvų.