Medicina


Alfa Thalassemias

Keturi genų (du iš kiekvieno iš tėvų) reikia padaryti pakankamai alfa Gylių baltymų grandines. Jei vienas ar daugiau genų nėra, Jūs turėsite alfa talasemija bruožas ar liga. Tai reiškia, kad jūs nepakankamai alfa Gylių baltymų.

* Jei turite tik vieną trūkstamą geną, Jūs tylus vežėjas ir nebus jokių ligos požymių.

* Jei turite dvi trūkstamas genų, Jūs alfa talasemija bruožas (taip pat vadinamas alfa talasemija nepilnametis). Jums gali būti lengvas anemijos.

* Jei turite tris dingusius genų, Jums gali turės hemoglobino O ligos (kurių kraujo tyrimas gali aptikti). Šis talasemija forma sukelia vidutinio sunkumo ir sunki anemija.

Labai retai, kūdikis turės visų keturių genų nėra. Ši būklė vadinama alfa talasemija ar vandenę fetalis. Kūdikiams vandenę fetalis paprastai miršta prieš pat arba iš karto po gimimo.

Beta Thalassemias

Dviejų genų (vieną iš kiekvieno tėvo) reikia padaryti pakankamai beta Gylių baltymų grandines. Jeigu viena ar abi šių genų yra pakeisti, Jūs turėsite beta talasemija. Tai reiškia, kad jūs nepakankamai beta Gylių baltymų.

Jei turite pakeisti genų, Jūs vežėjas. Ši būklė vadinama beta talasemija bruožas ar beta talasemija nepilnametis. Jis sukelia lengvas anemijos.

Jei abu genai pakeisti, Jūs turėsite beta talasemija intermedia arba beta talasemija (taip pat vadinamas Cooley's anemija). Intermedia forma sutrikimas sukelia vidutinio sunkumo anemija. Pagrindinis forma sukelia sunkią anemiją.