Medicina


Kokie požymiai ir simptomai Thalassemias?

Požymių ir simptomų thalassemias yra, nes trūksta deguonies į kraujotaką. Taip atsitinka, nes organizmas negamina pakankamai sveikas raudonųjų kraujo ląstelių ir hemoglobino. Simptomų stiprumas priklauso nuo sutrikimo sunkumo.

Jokių simptomų

Alfa talasemija tylus vežėjai paprastai neturi požymių ar simptomų sutrikimas. Taip yra todėl, kad alfa Gylių baltymų trūkumas yra toks mažas, kad hemoglobino darbai paprastai.

Lengvas Anemija

Žmonės, kurie alfa arba beta talasemija bruožas gali turėti lengvas anemijos. Tačiau, daug žmonių su šia talasemija tipo neturi požymių ar simptomų.

Lengvas anemija gali jaučiatės pavargę. Tai dažnai klysta dėl geležies trūkumo anemija.

Lengvos ir vidutinio sunkumo anemija ir kiti simptomai ir požymiai

Žmonės su beta talasemija intermedia yra nesunkus ar vidutinio sunkumo anemija. Jie taip pat gali turėti kitų sveikatos problemų, pavyzdžiui:

* Sulėtėjo augimas ir uždelsto brendimo. Anemija gali sulėtinti vaiko augimą ir vystymąsi.

* Kaulų sutrikimai. Talasemija gali kaulų čiulpų (korėtus medžiaga viduje kaulų gaminanti kraujo kūnelių) plėsti. Tai sukelia daugiau kaulų nei įprastai. Kaulai taip pat gali būti trapus ir pertrauka lengvai.

* Padidėjusi blužnis. Blužnis yra organas, kuris padeda Jūsų organizmui kovoti su infekcija ir pašalinti nepageidaujamus medžiagos. Kai asmuo talasemija, blužnis turi dirbti labai sunku. Dėl to, blužnies tampa didesnis nei įprastai. Todėl anemijos blogiau. Jei blužnis tampa per didelis, ji turi būti pašalinta.

Sunki anemija ir kiti požymiai ir simptomai

Žmonės, kuriems hemoglobino O liga ar beta talasemija (taip pat vadinamas Cooley's anemija) sunkus talasemija. Požymiai ir simptomai pasireiškia per pirmas 2 gyvenimo metų. Jie gali apimti sunki anemija ir kitų rimtų sveikatos problemų,, pavyzdžiui:

* Palo ir apatiškas išvaizda

* Prastas apetitas

* Tamsus šlapimas

* Sulėtėjo augimas ir uždelsto brendimo

* Gelta (gelsvos spalvos odos arba balti akių)

* Padidėjusi blužnis, kepenys, ir širdies

* Kaulų sutrikimai (ypač kaulus veido)