Medicina


Gyvenimas su Thalassemias

Išgyvenimo ir gyvenimo kokybė yra dabar daug geresni už žmones, kurie yra vidutinio sunkumo arba sunkių formų talasemija. Taip yra todėl,:

* Vis daugiau žmonių turi galimybę gauti perpilant kraują dabar.

* Kraujo atrankos sumažino infekcijų skaičius nuo kraujo transfuzijų. Taip pat, gydymo ir kitų rūšių infekcijos pagerėjo.

* Naujas geležies chelatais gydymo nėra, kad būtų lengviau, kai kuriems žmonėms imtis.

* Kai kurie žmonės buvo išgydyti per kraują ir kaulų čiulpų kamieninių ląstelių transplantacija.

Gyvenimas su talasemija gali būti nelengva, tačiau keletas metodų, gali padėti jums susidoroti.

sekti savo gydymo planą

Svarbu laikytis gydymo plano gydytojui suteikia jums. Paimti kraujo perpylimų, kaip jis ar ji rekomenduoja.

Gerkite geležies Chelacja medicina. Tai svarbu, nes pagrindinė mirties priežastis tarp žmonių su thalassemias yra širdies liga, kurią sukelia geležies pertekliaus. Geležinis didėjimas gali pakenkti jūsų širdies, kepenys, ir kitų organų. Nors geležies Chelacja gydymas gali užtrukti ir būti šiek tiek skausminga, svarbu, kad jums nereikia nustoti vartoti vaisto.

Keletas Chelacja procedūros šiuo metu yra, įskaitant injekcijos ir tabletes. Gydytojas aptars su Jumis, dėl kurių gydymas yra tau geriausia.

Imtis folio rūgšties papildų, jei gydytojas jų. Folio rūgštis yra B vitaminas, kuris padeda kurti sveiką raudonųjų kraujo kūnelių.

gauti medicininę priežiūrą

Svarbu, kad išlaikyti jūsų reguliaraus pas gydytoją ir gauti bet kokius bandymus, kad gydytojas rekomenduoja.

Šie bandymai gali būti:

* Mėnesio pilną kraujo tyrimą, ir bandymai kraujo geležies koncentracijos kas 3 mėnesių

* Metiniai testai širdies funkcija, kepenų funkcijos, ir virusinė infekcija (pavyzdžiui, hepatito B ir hepatito C ir ŽIV)

* Metinis bandymus siekiant patikrinti, geležies didėjimas jūsų kepenų

* Metinis regos ir klausos testai

* Reguliarus ištyrimas ir įsitikinti, ar kraujo perpylimo yra darbo

* Kiti tyrimai, kiek reikia (pavyzdžiui, plaučių funkcijos tyrimų, genetiniai tyrimai, ir bandymai, kurie atitiktų jūsų audinių nuo galimo donoro jei kamieninių ląstelių transplantacijos yra laikoma)

Vaikai, kurie thalassemias turėtų gauti metinės ištyrimas stebėti jų augimą ir vystymąsi. Kontrolė apima fizinės egzaminą, įskaitant ūgio ir svorio patikrinti, ir visus būtinus bandymus.

imtis priemonių išlikti sveikiems

Imtis priemonių buvimo sveiki, kaip įmanoma. Laikytis sveikos mitybos plano. Sekite savo gydytojo instrukcijas apie vartojate geležies papildų.

Gaukite skiepai, kiek reikia, ypač jei jau savo blužnis pašalinta. Jums gali prireikti Skiepijimas gripo, plaučių uždegimas, hepatito B, ir meningitas. Gydytojas pasakys, kokią vakcinos reikia.

Stebėkite infekcijos (pavyzdžiui, karščiavimas) ir imtis priemonių siekiant sumažinti jūsų šansai gauti infekcija. Tai ypač svarbu, jei jau savo blužnis pašalinta.

* Nusiplaukite rankas dažnai.

* Venkite minios šaltuoju ir gripo sezonas.

* Laikyti apie svetainę odos, kur jums kraujo perpylimų kuo švaresni.

* Paskambinkite savo gydytojui, jei maro plėtoja.

kreiptis pagalbos ir remti

Prisijungimas paramos grupės gali padėti jums susidoroti su talasemija, jei jūs ar jūsų vaikas turi ji. Pokalbis su kitų, kurie gyvena su tuo pačiu klausimu gali padėti jums pamatyti, kaip jie jau susidorojo su jais. Norėdami rasti vietos paramos grupei, Kontaktai Cooley's Anemija fondas.