Medicina


Kas sukelia Hirschsprung liga?

Hirschsprung liga vystosi iki vaiko gimimo. Paprastai, nervų ląsteles augti, kūdikio žarnynas greičiau po to, kai kūdikis pradeda augti gimdos. Šios nervinės ląstelės augti žemyn nuo žarnyno visą kelią į viršų išangę. Su Hirschsprung liga, nervinių ląstelių, nustoti augti, kol jie pasiekia pabaigos.

Niekas nežino, kodėl nervų ląstelių nustoti augti. Bet mes žinome, kad tai ne mamos kaltė. Hirschsprung liga nėra sukeltas nieko mama padarė, kai ji buvo nėščia.

Kai su Hirschsprung liga vaikams kitų sveikatos problemų, pavyzdžiui, Dauno sindromo ir kitų retų ligų.

Kodėl Hirschsprung liga sukelti vidurių užkietėjimas?

Paprastai, raumenys žarnyne stumti išmatose į išangę, jei išmatose palieka kūną. Specialusis nervų ląstelių žarnyne, vadinamas mazgo ląstelių, padaryti raumenų stumti. Su Hirschsprung liga asmuo neturi šių nervų ląstelių per pastaruosius dalis storosios žarnos.

Sveikas storosios žarnos: Nervinių ląstelių aptinkama visame žarnos.

Hirschsprung liga Storosios žarnos: Nervų ląstelės trūksta paskutinė dalis žarnyno.

Nuotrauka Hirschsprung liga Storosios žarnos

Visų su Hirschsprung liga asmuo, sveiki raumenų žarnyno stumti išmatose, kol jis pasiekia dalis be nervų ląstelių. Šiuo metu, išmatose nustoja judėti. Naujas išmatose tada prasideda sukrauti gale ji.

Kartais mazgo ląstelės nėra iš viso storojo žarnyno ir net dalis plonosios žarnos, kol ji. Kai ligonių skyrių pasiekia arba yra plonosios žarnos, tai vadinama ilgą segmento liga. Kai ligonių dalį sudaro tik dalį storosios žarnos, tai vadinama trumpo segmento liga.