Medicina


Kaip gydytojas sužinoti Hirschsprung liga yra problema?

Norėdami sužinoti, ar asmuo turi Hirschsprung liga, gydytojas atliks vienas ar daugiau bandymų:

* bario klizma (BAR-EE-um LT-uh-Muh) rentgeno spinduliuotės

* manometriją (I-NOM-EH-medis)

* biopsijos (BY-op-pamatyti)

Bario Enema X Ray

Rentgeno yra juodai-balta nuotrauka iš kūno viduje. Fotografuojama su speciali mašina, kuri naudoja nedaug radiacijos. Dėl bario klizma rentgeno spinduliuotės, gydytojas nurodo bario per išangę į žarnyną, prieš pradėdami nuotraukos. Bario yra skystis, todėl žarnyno pasirodys geriau rentgeno spinduliuotės.

Kai kuriais atvejais, vietoj bario kitą skysčio, vadinamas Gastrografin, gali būti naudojami. Gastrografin taip pat kartais naudojamas naujagimiams padeda pašalinti sunku pirma išmatų. Gastrografin sukelia vanduo turi būti traukiama į žarnyną, ir papildomai vandens minkština išmatose.

Tose vietose, kur nervų ląstelių trūksta, žarna atrodo per siauros. Jei siauras storosios žarnos laidos rentgeno spinduliuotės, gydytojas žino Hirschsprung liga gali būti problema. Daugiau testai padės gydytojui žinoti,.

Kiti tyrimai diagnozuoti Hirschsprung liga yra manometry ir biopsijos:

Manometrai

Gydytojas didinama mažas baliono vidų tiesiosios žarnos. Paprastai, analinis raumenų leis atsipalaiduoti. Jei ne, Hirschsprung liga gali būti problema. Šis testas yra dažniausiai daroma vyresniems vaikams ir suaugusiems.

Biopsija

Tai pats tiksliausias tyrimas Hirschsprung liga. Gydytojas pašalina ir žiūri į mažą gabalas žarnyno mikroskopu. Jei nervų ląstelės nėra, Hirschsprung liga yra problema.

Gydytojas gali atlikti vieną arba daugiau iš šių bandymų. Tai priklauso nuo vaiko.