Medicina


Kas yra atopinio dermatito?

Atopinis dermatitas yra labai dažnas, Dažnai lėtinė (ilgalaikis) odos liga, kuri paveikia didelę dalį pasaulio gyventojų,. Taip pat vadinamas egzema, dermatitas, arba atopija. Dažniausiai, ji gali būti suvokiami kaip odos alergija ar jautrumas tipas. Atopiniu dermatitu triada yra astma, alergijos (ar maro), ir egzema. Yra žinoma, paveldimas dalis liga, ir ji yra labiau vertinami kai šeimos. Ligos požymiai yra odos bėrimas ir niežulys.

Žodis “dermatitas” reiškia odos uždegimą. “Atopinis” reiškia ligas, kurios yra paveldimas, linkę paleisti šeimose, ir dažnai pasitaiko kartu. Be atopinio dermatito, Oda tampa nepaprastai niežulys ir uždegimas, sukelia paraudimas, patinimas, krekingo, verkti, vilnos, ir didinti. Sausa oda yra labai dažnas skundą ir pagrindine mirties priežastimi, dėl kai kurių tipiškų bėrimas simptomai.

Nors atopinis dermatitas gali pasireikšti bet kokio amžiaus, Dažniausiai ji pasireiškia kūdikiams ir mažiems vaikams. Kai kuriais atvejais, ji gali išlikti pilnametystės arba faktiškai pirmą pasirodys vėliau gyvenime. Daug pacientų, dažniausiai turi ilgalaikes metu su įvairiais sėkmės ir nesėkmės. Dažniausiai, yra laiko, kai liga yra blogiau, vadinamas paūmėjimų ar raketos, po kurio eina laikotarpius, kai oda padidina arba praeina savaime visiškai, vadinamas remisijos. Daugelis atopiniu dermatitu sergantiems vaikams sudaryti nuolatinę atleidimas ligos, kai jie gauti vyresnio amžiaus, nors jų oda gali likti šiek tiek sausa ir lengvai erzina.

Keli veiksniai gali sukelti arba pabloginti atopinio dermatito, įskaitant odos sausumas, sezoninių alergijų, poveikio atšiaurių muilas ir plovikliai, naujų odos gaminių arba kremai, ir esant šaltam orui. Aplinkos veiksniai gali aktyvuoti simptomai atopiniu dermatitu bet kuriuo iš asmenų, kurie paveldėjo atopinės ligos bruožas gyvenimo laikas.