Medicina


Kas yra šonine amiotrofine skleroze?

Amiotrofinė lateralinė sklerozė (AS), kartais vadinamas Lou Gehrig liga, yra greitai progresuojanti, visada mirtinos neurologine liga, kad atakos nervines ląsteles (neuronų) atsakingos už kontrolę Savavališkai raumenys. Liga priklauso sutrikimai vadinami motorinių neuronų ligų grupė, kuriems būdingas laipsniškas degeneracija ir mirties motorinių neuronų.

Motorinės neuronai yra nervų ląstelių, esančių smegenų, galvos smegenų kamieno, ir nugaros smegenų, naudojami kaip kontrolės padalinių ir gyvybiškai ryšio linijomis, nervų sistemos ir savanoriški raumenų įstaiga. Žinutės iš motorinių neuronų smegenyse (vadinama viršutinė motorinių neuronų) perduodami į motorinių neuronų nugaros smegenų (paragino sumažinti motorinių neuronų) ir nuo juos ypač raumenys. Be ALS, ir viršutinę motorinių neuronų ir mažesnis transporto neuronų peraugti arba mirti, nustoja siųsti pranešimus į raumenis. Nepavyko funkcija, raumenys palaipsniui susilpninti, Marnie (atrofija), ir tampyti (trūkčiojimams). Ilgainiui, galvos smegenų gebėjimas užmegzti ir kontrolės savanoriškas judėjimas yra prarastas.

ALS priežastis silpnumas su įvairiomis negaliomis (žr. skyri “Kokie ligos simptomai?”). Ilgainiui, Visiems savanoriškai kontroliuoti raumenų įtakos, ir pacientams, praranda savo jėgą ir galimybę judėti savo ginklų, kojų, ir kūno. Kai raumenys diafragmos ir krūtinės sienos žlugti, pacientų prarasti galimybę kvėpuoti be ventiliacijos parama. Dauguma žmonių su ILS nuo kvėpavimo nepakankamumo, paprastai per 3 į 5 metų nuo simptomų atsiradimo. Tačiau, apie 10 procentų ILS pacientams išgyventi 10 ar daugiau metų.

Nors liga paprastai nekenkia žmogaus protas ar intelektas, keli naujausi tyrimai rodo, kad kai ILS pacientai gali būti pokyčių kognityvinių funkcijų, tokių kaip depresija ir problemas, susijusias su sprendimų priėmimo ir atminties.

Kaip tai neturi įtakos asmens galimybėms Žiūrėti, kvapas, skonis, išgirsti, arba pripažinti ryšį. Pacientai paprastai išlaikyti kontrolę akių raumenų ir šlapimo pūslės ir žarnyno funkcijos, nors vėlesniuose etapuose ligos daugumai pacientų reikia padėti gauti ir iš vonios.

Kokie yra ALS simptomai? ( šonine amiotrofine skleroze )

ALS pradžia gali būti tokia subtili, kad šie simptomai dažnai užmirštama. Pirmieji simptomai gali būti:

* Trūkčiojanti, cramping, arba sąstingis raumenų;
* raumenų silpnumas, turinčių įtakos rankos ar kojos;
* neaiški ir nosies kalba; arba
* sunku kramtyti ar ryti.

Šie bendrieji skundų tada taptų dar akivaizdesnis, silpnumas ar atrofija, kad gali sukelti gydytojas įtaria ALS.

Įstaigos įtakos pradžioje simptomų ILS dalių priklauso kuriuos raumenis organizme yra pažeista pirmas. Kai kuriais atvejais, simptomai iš pradžių veikia viena iš kojų, ir pacientų nesmagumas, kai vaikščiojimą ar bėgiojimą ar jie pastebi, kad jie užkliuvimo ar suklupimo dažniau. Kai kuriems pacientams pirmosios pamatyti ant ranka ligos poveikį, nes jie patiria sunkumų su paprasta užduotis, kurioms reikia rankų miklumo pvz užsegimu marškiniai, rašymo, ar sukant raktą užrakto. Kiti pacientai pranešimas kalbos problemos.

Nepriklausomai nuo kūno pirmas ši liga dalis, raumenų silpnumas ir atrofija plinta į kitas kūno dalis, kaip liga progresuoja. Pacientai turi vis daugiau problemų su judančiomis, ryti (disfagija), ir kalbėjimo, arba kurie žodžiai (disartrija). Požymiai viršutinių motorinių neuronų dalyvavimą įtraukti griežti ir standus raumenys (spazmų) ir perdėti refleksų (hyperreflexia) įskaitant hiperaktyvios vėmimo reflekso. Nenormalus refleksas, paprastai vadinamą Babiński iškabą (didelis pirštas tęsiasi aukštyn kaip kojas paskatina tam tikru būdu) taip pat rodo, viršutiniame motorinių neuronų žala. Simptomai mažesnis motorinių neuronų degeneracija yra raumenų silpnumas ir atrofija, raumenų mėšlungis, ir trumpalaikis twitches raumenų, kurį galima laikyti po oda (trūkčiojimams).

Kaip ILS gydyti? ( šonine amiotrofine skleroze )

Dar ne ILS išgydyti kaulų rasta. However, Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino pirmąją vaistų gydyti ligos – riluzolo (RILUTEK). Riluzolo Manoma, kad sumažinti žalą motorinių neuronų, mažinant glutamatas spaudai. Klinikiniai tyrimai su ILS pacientų parodė, kad riluzolas prailgina išgyvenamumo iki kelių mėnesių, daugiausia turinčių sunku ryti. Šie vaistai taip pat apima laiko, kol pacientas turi vėdinimo paramą. Riluzolo nėra atvirkštinio žala jau padaryta motorinių neuronų, ir pacientams, vartojantiems vaistus, turi būti stebimi dėl kepenų pažeidimo ir Kiti galimi šalutiniai poveikiai. However, tikTačiaukad ALS progresija, vieną dieną gali būti pristabdytas naujų vaistų ar vaistų deriniams, tai pirmieji ligos terapijos pasiūlymai.

Kiti gydymo ALS yra skirtos palengvinti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę pacientams,. Šis palaikomojo gydymo geriausia pateikti įvairių sričių grupes, sveikatos priežiūros specialistų, pavyzdžiui, gydytojai,; Vaistininkų; fizinis, darbuotojų, ir logopedai; mitybos; socialinių darbuotojų; ir namų priežiūros ir slaugos ligoninė slaugytojų. Darbas su pacientais ir jų globėjams, šių grupių gali sukurti individualų gydymo planą medicinos ir kineziterapijos ir numatyti specialią įrangą, kuria siekiama palaikyti pacientams, mobiliųjų ir patogiai, kaip įmanoma.

Gydytojai gali paskirti vaistų, padedančių mažinti nuovargį, sumažinti raumenų mėšlungis, kontrolės spazmų, ir sumažinti per didelį seilių ir skrepliai. Vaistai taip pat yra padėti pacientams su skausmu, depresija, miego sutrikimai, ir vidurių užkietėjimas. Vaistininkai gali patarti dėl tinkamo medikamentų naudojimo ir stebėti paciento receptų išvengti vaistų sąveikos riziką.

Kineziterapija ir specialios įrangos, galite pagerinti pacientų’ Nepriklausomybės ir saugą visoje ALS kursas. Švelnus, nedidelį poveikį aerobinių naudotis, pavyzdžiui, vaikščiojimas, plaukimas, ir stacionarių dviračių, gali sustiprinti neveikia raumenys, pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatos, ir padeda pacientams kovos nuovargis ir depresija. Judesių amplitudė ir tempimo pratimai gali padėti išvengti skausmo spazmų ir sutrumpinti (kontraktūros) raumenų. Fizinė terapeutas gali rekomenduoti pratimus, kurie suteikia šiuos privalumus be viršvalandžių raumenys. Darbo terapijos gali pasiūlyti įrenginius, pavyzdžiui, rampos, petnešos, vaikštynės, ir vežimėlius, kad pacientai galėtų taupyti energiją ir toliau mobili.