Medicina


Kokie yra mažiau paplitusių priežasčių kepenų kraujo testų?

Mažiau paplitusių priežasčių sutrinka kepenų fermentų JAV apimti lėtiniu hepatitu B, hemachromatosis (geležies pertekliaus), Wilsono liga, alfa-1 antitripsino trūkumas, Saulės rezginys Atogrąžų aktai, Krono liga, opiniu kolitu, ir autoimuninė hepatito. Nors ne kaip bendrosios kaip hepatitu C, hepatito B gali sukelti chronišką kepenų liga, nuolat nenormalūs kepenų fermentų.

* Hemachromatosis yra genetinė (paveldėtas) sutrikimas, kuris yra pernelyg absorbcijos mitybos geležies todėl kaupimo geležies ir su tuo susijusį uždegimą ir randus, kepenų kepenų.

* Wilsono liga yra paveldimas sutrikimas su perteklinis kaupimas vario įvairių audinių, įskaitant kepenis ir smegenis. Vario kepenų gali atsirasti lėtinis kepenų uždegimas, o vario smegenys gali sukelti psichikos ir motorinių sutrikimų.

* Alfa-1-antitripsino trūkumas yra paveldima liga, kai glikoproteino stoka (angliavandenių-baltymų kompleksas) vadinamas alfa-1-antitripsino susirgti chroniškomis plaučių liga (emfizema) ir kepenų ligos.

* Autoimuninio hepatito rezultatai nuo kepenų pažeidimo atsiradusių dėl paties organizmo antikūnus ir gynybos sistemas pulti kepenų.

* Saulės rezginys Atogrąžų aktai yra plonosiose žarnose, kai asmuo alergijos glitimo ir plėtoja dujų liga, pūtimas, viduriavimas, ir pažangių atvejais prasta mityba. Pacientai’ su pilvo ertmės Atogrąžų aktai taip pat gali sukurti šiek tiek nenormalios ALT ir AST lygio.

* Krono liga ir opinis kolitas yra ligos, lėtinis uždegimas žarnyne (taip pat vadinama uždegiminėmis žarnų ligomis,). Šių asmenų kepenų uždegimas (hepatito) ar tulžies latakų (pagrindinis sklerozuojantis cholangitas) Taip pat gali atsirasti, sukelia kepenų tyrimai.

Retai, nenormalūs kepenų fermentų, gali būti vėžio ženklas kepenų. Vėžys, kylančių iš kepenų ląstelių vadinamas kepenų vėžio arba hepatoma. Vėžio išplitimo į kitus organus kepenų (pavyzdžiui, gaubtinės žarnos, kasa, skrandis, ir tt) vadinami metastazavusiu piktybinių navikų (į kepenis).