Medicina


Kaip karščio bangos paprastai apdorotos?

Tradiciškai, karščio bangos buvo apdorotos arba žodžiu (per burną) ar transderminis (pleistras) formų estrogenų. Pakaitinė hormonų terapija (HT), taip pat vadinama hormonų pakeičiamosios terapijos (PHT) arba po menopauzės hormonų terapijai (IPM), sudaro estrogenai arba estrogenų ir progesterono deriniu (progestino). Abu žodiniai ir transderminis estrogenų yra arba kaip estrogenų atskirai arba estrogeno kartu su progesteronu. Nesvarbu, ar žodžiu ar transderminis, visus turimus receptus estrogeno pakeitimo vaistai yra veiksmingi mažinant karščio bangos ir jų sunkumo dažnį. Paprastai, šių vaistų sumažinti karšto mirksi dažnio maždaug 80% į 90%.

Tačiau, ilgalaikių tyrimų (Nacionalinio sveikatos instituto remiamą Moterų sveikatos iniciatyvos, arba WHI) moterų, gaunančių geriamuosius preparatus kartu hormonų terapija tiek estrogenų ir progesterono buvo nutrauktas, kai ji buvo atrasta, kad šios moterys buvo didesnė rizika širdies smūgį, insultas, ir krūties vėžio, kai, lyginant su moterimis, kurie negavo HT. Vėliau studijas moterų, vartojančių estrogeno terapiją tik parodė, kad estrogenų buvo susijęs su padidėjusia rizika insulto, bet ne širdies smūgį ar krūties vėžio. Estrogenų terapija vien, tačiau, yra susijęs su padidėjusia rizika susirgti gimdos gleivinės vėžiu (vėžio gimdos gleivinės) moterims po menopauzės, kurie ne gimda pašalinti chirurginiu.

Atžvilgiu sprendimą pradėti arba tęsti hormonų terapiją, todėl, yra labai individualus, kurioje pacientas ir gydytojas turi atsižvelgti į būdingą riziką ir naudą, kartu su kiekviena moteris savo ligos istoriją gydymas. Šiuo metu rekomendavo, kad jei hormonų terapija naudojama, ji turėtų būti naudojama mažiausia veiksminga dozė trumpiausią įmanomą laiką.