Medicina


Žodinis vėžio: Kas yra rizikos?

Gydytojai ne visada gali paaiškinti, kodėl vienas žmogus vystosi burnos vėžį ir kitas ne. Tačiau, Mes žinome, kad ši liga nėra užkrečiama. Jūs negalite “laimikis” burnos vėžį iš kito asmens.

Tyrimai parodė, kad žmonės su tam tikrų rizikos veiksnių yra labiau nei kiti plėtoti burnos vėžį. Rizikos veiksnys yra kas nors, kuris padidina jūsų šansas besivystančių liga.

Toliau rizikos veiksnių burnos vėžį:

* Tabakas: Tabako vartojimas sudaro dauguma vėžinių susirgimų burnos ertmės. Rūkymas cigarečių, cigarų, arba vamzdžių; naudojant kramtomasis tabakas; ir panirimas uostomasis visi susiję su vėžio burnos ertmės. Kitų tabako produktų naudojimo (pvz bidis ir kreteks) taip pat gali padidinti geriamojo vėžio riziką. Sunkusis rūkalių, kurie naudoja tabako ilgą laiką kyla didžiausias pavojus,. Rizika yra dar didesnė tabako vartotojai, kurie geria alkoholio labai. Iš tikrųjų, trys iš keturių vėžinių susirgimų burnos ertmės pasitaiko žmonių, kurie naudojasi alkoholio, tabakas, arba tiek alkoholio ir tabako.

* Alkoholio: Žmonės, kurie geria alkoholio daugiau gali atsirasti burnos vėžiu nei tie, kurie neturi gerti. Rizika didėja priklausomai nuo alkoholio kiekis, kad asmuo vartoja. Rizika dar labiau padidėja, jei asmuo tiek gėrimų alkoholio ir tabako naudojimo.

* Saulė: Vėžys iš lūpų gali sukelti saulės. Naudojant losjoną ar lūpų balzamas, kuris nuo saulės gali sumažinti riziką. Nešioti su briauna taip pat galite blokuoti žalingų saulės spindulių skrybėlę. Vėžio lūpos padidina riziką, jei asmuo taip pat rūko.

* Asmens istorijos galvos ir kaklo vėžiu: Žmonės, kurie turėjo galvos ir kaklo vėžiu yra padidėjusi rizika susirgti kitos pirminės galvos ir kaklo vėžiu. Rūkymas padidina šią riziką.