Medicina


Gydymo metodai – Burnos vėžio

Žodinis vėžio gydymas gali apimti chirurgija, radioterapija, ar chemoterapija. Kai kuriems pacientams gydymo derinys.

Chirurgija

Chirurgija pašalinti naviko, burnos ar gerklės yra bendras požiūris į burnos vėžį. Kartais gydytojas taip pat pašalina limfmazgiai kaklo srityje. Kiti audiniai, burnos ir kaklo, gali būti pašalintas, taip pat. Pacientai gali turėti chirurgija atskirai arba kartu su radioterapija.

Radioterapija

Radioterapija (taip pat vadinama radioterapija) yra vietos terapijos tipas. Ji veikia ląsteles tik apdorotą teritoriją. Radioterapija naudojama vien tik mažų auglių arba pacientams, kurie negali turėti chirurgija. Jis gali būti panaudotas prieš operaciją nužudyti vėžinių ląstelių ir sumažinti naviko. Ji taip pat gali būti naudojami po operacijos, siekiant sunaikinti vėžines ląsteles, kurios gali likti rajone.

Chemoterapija

Chemoterapija naudoja vaistų nuo vėžio naikina vėžio ląsteles. Jis vadinamas sistemine terapija, nes ji patenka į kraujotaką ir gali turėti įtakos vėžinių ląstelių visą kūną.

Chemoterapija paprastai skiriama injekcijomis. Ji gali būti pateikiama ambulatoriškai dalis ligoninės, ne gydytojo kabinete, ar namie. Retai, buvimo ligoninėje gali prireikti.

Radiacinės terapijos naudoja didelės energijos spinduliai žudo vėžio ląsteles. Gydytojai naudoja dviejų rūšių radioterapija gydyti burnos vėžį:

* Išorinė spinduliuotė: Spinduliuotės yra iš mašinos. Pacientai gydytis ligoninėje arba klinikoje, kartą ar du kartus per dieną, paprastai 5 dienas per savaitę kelias savaites.

* Vidaus spinduliuotės (implanto spinduliuotės): Spinduliuotės ateina iš radioaktyvios medžiagos, pateiktos sėklos, adatomis, arba ploną plastiko vamzdžiai dedamas tiesiai audinio. Pacientas lieka ligoninėje. Implantai ir toliau bus naudojama keletą dienų. Paprastai jie yra pašalinami nespėjus pacientas eina namo.