Medicina


Šalutinis poveikis gydymo burnos vėžį

Kadangi gydymas dažnai pažeidžia sveikas ląsteles ir audinius, Nepageidaujamas šalutinis poveikis yra bendras. Šis šalutinis poveikis iš esmės priklauso nuo į naviko tipo ir dydžio valymo vieta. Šalutinis poveikis gali būti ne tik kiekvienam asmeniui pačiu, ir jie gali net pakeisti vieną gydymo sesijos į kitą.

Chirurgija

Reikia laiko gydyti po operacijos, ir laiką, kurio reikia išieškoti yra skirtingi kiekvienam asmeniui,. Jums gali būti nepatogu pirmas kelias dienas po operacijos. Tačiau, Vaistą galima paprastai kontroliuoti skausmą. Prieš operaciją, Jūs turite aptarti planą skausmą, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją. Po operacijos, gydytojas gali pakoreguoti planą, jei jums reikia daugiau skausmo.

Akivaizdu, kad jaučiatės pavargęs ar silpni, o. Taip pat, operacijos gali sukelti audinių veido išsipūsti. Šis patinimas paprastai nueina per kelias savaites. Tačiau, pašalinti limfmazgiai gali atsirasti patinimas, kuris trunka ilgai.

Chirurgija pašalinti mažų vėžinių į burną negali sukelti ilgalaikio problemos. Dėl didesnių navikų, tačiau, chirurgas gali pašalinti dalį gomurio, kalba, ar žandikaulio. Ši operacija gali pakeisti savo sugebėjimą kramtyti, nuryti, arba kalbėti. Taip pat, veido gali atrodyti kitaip po operacijos. Rekonstrukcinės ar plastinės operacijos gali būti padaryta atstatyti kaulus ar audinius iš burnos. (Pamatyti “Rekonstrukcijos.”)

Radioterapija

Beveik visiems pacientams, kuriems buvo taikomas spindulinis gydymas galvos ir kaklo srityje ugdyti žodinę šalutinis poveikis. Štai kodėl svarbu gauti geros būklės burnos prieš vėžio gydymo pradžios. Matydamas prieš dvi savaites iki vėžiui gydyti dantų prasideda suteikia nagų laikas gydyti, po dantų darbas.

Šalutinis poveikis radioterapija esmės priklauso nuo spinduliuotės sumos dydžio. Kai kuris šalutinis poveikis, burnos išnyks po radiacijos gydymo tikslais, o kitos ilgai. Keletas šalutinis poveikis (pavyzdžiui, burnos džiūvimas) gali never go away.

Radioterapija gali sukelti kai kurių arba visų šių šalutinių reiškinių:

* Burnos džiūvimas: Burnos džiūvimas gali būti sunku jums valgyti, kalbėti, ir nuryti. Ji taip pat gali sukelti dantų ėduonis. Jums gali būti naudinga gerti daug vandens, čiulpia ledą skiedros arba be cukraus Karamelė, ir naudoti seilių pakaitalas drėkinti burną.

* Dantų ėduonis: Radiacija gali sukelti didelių dantų ėduonis problemos. Gera burnos priežiūra gali padėti išlaikyti jūsų dantis ir dantenas sveikus ir gali padėti jums geriau jaustis.

o gydytojai paprastai rodo, kad žmonės švelniai valyti dantis, dantenos, ir liežuvis su papildomo minkštu dantų šepetėlį ir dantų pastos sudėtyje yra fluorido po kiekvieno valgio ir prieš miegą. Jei šukuojant skauda, Jums gali suminkštinti šiltu vandeniu šeriai.

o Jūsų dantų gydytojas gali patarti naudoti fluorido želė prieš, metu, ir po radiacijos gydymo.

Ö Ji taip pat padeda burną kelis kartus per dieną su tirpalo pagaminti iš 1/4 šaukštelis kepimo sodos ir 1/8 šaukštelis druskos vienoje puodelis šilto vandens. Po to, kai nuplauti šio tirpalo, laikytis su paprastu vandeniu plauti.

* Gerklės skausmas ar burnos: Radioterapija gali sukelti skausmingų opa ir uždegimu. Gydytojas gali pasiūlyti vaistus, padedančius kontroliuoti skausmą. Gydytojas taip pat gali pasiūlyti specialias plovimų į nutirpęs gerklės ir burnos, skirta padėti sumažinti skausmas. Jei skausmas tęsiasi, galite paprašyti savo gydytojo apie didesnį vaistų.

* Gerklės ar kraujuojančios dantenos: Svarbu šepetėliu ir tarpdančių valymo siūlus dantis švelniai. Jei norite, galite išvengti srityse, kurios yra gerklės ar kraujavimas. Norėdami apsaugoti savo dantenas nuo pažeidimo, tai yra gera idėja, siekiant išvengti dantų krapštuką naudoti.

* Infekcija: Burnos džiūvimas ir žalos iš radioterapija burnos gleivinės, gali sukelti infekciją plėtoti. Tai padeda patikrinti savo burna kasdien opos ar kitus pakeitimus, ir kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją apie kiekvieną nagų problemos.

* Uždelstas gijimas po dantų priežiūros: Radiacinės gydymo gali būti sunku, audinių, burnos išgydyti. Jis padeda puikiai dantų egzaminą ir atlikti visas reikalingas dantų gydymas gerokai iki radioterapijos prasideda.

* Žandikaulio sąstingis: Radiacinės gali turėti įtakos kramtymo raumenų ir sunku atidaryti burną. Jūs galite užkirsti kelią arba sumažinti žandikaulio standumo naudodamasis savo žandikaulio raumenų. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai dažnai rodo, atidarymo ir uždarymo nagų kiek įmanoma (nesukeliant skausmo) 20 kartus iš eilės, 3 kartus per dieną.

* Dantų plokštelės problemos: Radioterapija gali pakeisti jūsų nagų audinius taip, kad dantų protezai netelpa anymore. Dėl skausmingumas ir burnos džiūvimas, Kai kurie žmonės gali būti neįmanoma nešioti protezus, kol po vienerių metų nuo radioterapija. Po audinių išgydyti visiškai, ir burnoje nėra skausminga, Jūsų dantų gydytojas gali tekti iš naujo įrengti arba pakeisti savo dantų protezus.

* Pokyčiai skonio ir uoslės: Per radioterapija, maisto produktas gali skonio ir kvapo įvairių.

* Pokyčiai kokybės balso: Jūsų balsas gali būti silpna dienos pabaigoje. Ji taip pat gali turėti įtakos pokyčiai oras. Radiacinės nukreiptas kaklo, gali sukelti savo gerklų išsipūsti, sukelia balso pokyčius ir vienkartinės pojūtis jūsų gerklę. Jūsų gydytojas gali pasiūlyti vaistų sumažinti šį patinimas.

* Pokyčiai skydliaukės: Radiacinės gydymas gali paveikti skydliaukės (Jūsų kaklo organų po balso dėžutė). Jei skydliaukės negamina pakankamai skydliaukės hormono, Jūs galite jausti nuovargį, priaugti svorio, šalta, ir sausa oda ir plaukai. Gydytojas gali patikrinti skydliaukės hormonų lygio kraujyje tyrimas. Jei lygis yra žemas, Jums gali tekti imtis skydliaukės hormono piliules.

* Odos pokyčiai apdorotą teritoriją: Į apdorotą teritoriją oda gali parausti arba džiovintos. Geros odos priežiūros svarbu šiuo metu. Tai yra naudinga pristatyti šios srities oro tuo pačiu metu apsaugant jį nuo saulės. Taip pat, išvengti dėvėti drabužius, RUB apdorotą teritoriją, o ne skustis apdorotą teritoriją. Nevartokite losjonai ar kremai į apdorotą teritoriją be gydytojo patarimo.

* Nuovargis: Jūs galite labai pavargti, ypač vėliau savaičių radioterapijos. Poilsiavietė yra svarbu, bet gydytojai paprastai pataria savo pacientams sustabdyti veikliosios nes jie gali.

Nors šalutinio poveikio radioterapija gali būti stresinės, Jūsų gydytojas paprastai gali gydyti arba juos kontroliuoti. Jis padeda pranešti apie problemas, kurios kyla todėl, kad gydytojas gali dirbti su Jumis, siekiant palengvinti jų.

Chemoterapija

Chemoterapija ir spindulinis gydymas gali sukelti kai kuriuos vienodus šalutinis poveikis, įskaitant skausmingas burnos ir dantenų, burnos džiūvimas, infekcija, ir pokyčių skonio. Kai kurie priešvėžiniai vaistai taip pat gali sukelti kraujavimą į burną ir gilus skausmas, kad jaučiasi lyg dantis. Problemos, kurios priklauso vaistų nuo vėžio, kuriuos gaunate, rūšį ir kiekį, ir kaip Jūsų organizmas reaguoja į jas. Galite turėti šias problemas tik gydymo metu ar per trumpą laiką po gydymo pabaigos.

Paprastai, vaistais nuo vėžio paveikti ląsteles, kad dalijantys greitai. Be vėžio ląsteles, Šių greitai skiriamosios ląstelių šie:

* Kraujo ląstelių: Šios ląstelės kovoti su infekcija, padėti jūsų kraujui krešėti, ir perneša deguonį į visus organizmo dalis. Kai vaistų turi įtakos kraujo ląstelių, Jūs esate labiau tikėtina gauti infekcijos, mėlynė ar kraujavimas lengvai, ir jaučiasi labai silpnas ir pavargęs.

* Ląstelės plaukų šaknų: Chemoterapija gali sukelti plaukų slinkimas. Plaukas išauga atgal, tačiau kartais naujas plaukų šiek tiek skiriasi spalvos ir tekstūros.

* Ląstelių linija virškinamojo trakto: Chemoterapija gali sukelti prastas apetitas, pykinimas ir vėmimas, viduriavimas, ar burnos ir lūpų opos. Daugelis iš šių šalutinių reiškinių gali būti kontroliuojami su vaistais.