Medicina


Kas vystosi Alzheimerio liga?

Pagrindinis rizikos veiksnys Alzheimerio liga padidėja amžiaus. Kaip gyventojai senėja, Alzheimerio ligos dažnumas ir toliau didėja. Dešimt procentų žmonių per 65 metų ir 50% tų per 85 metų amžiaus Alzheimerio liga. Jei naujų gydymo būdų yra sukurta, siekiant sumažinti besivystančių Alzheimerio ligos tikimybė, asmenų su Alzheimerio liga Jungtinėse Valstijose skaičius turėtų būti 14 milijonų metų 2050.

Taip pat yra genetinių rizikos veiksnių Alzheimerio liga. Dauguma pacientų plėtoti Alzheimerio liga po metų 70. Tačiau, 2%-5% pacientų vystyti atsižvelgiant į ketvirtą ir penktą dešimtmetį gyvenimo liga (40S arba 50s). Bent pusė iš jų ankstyva pradžia pacientų paveldėjo genų mutacijų, susijusių su jų Alzheimerio liga. Be to, jeigu pacientas vaikams su ankstyva pradžia Alzheimerio liga, kurie turi vieną iš šių genų mutacijų yra 50% rizika susirgti Alzheimerio liga.

Taip pat yra genetinių rizikos vėlyva jos pradžia atvejais. Palyginti paplitusi forma genų, esančių chromosomų 19 susijęs su vėlyva jos pradžia Alzheimerio liga. Be Alzheimerio ligos atvejų, tačiau, jokių konkrečių genetinė rizika dar nebuvo nustatyta.

Kiti rizikos veiksniai Alzheimerio liga yra aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija), vainikinių arterijų liga, diabetas, ir galbūt padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje. Asmenys, baigę mažesne kaip aštuoneri metai švietimo taip pat yra didesnė rizika Alzheimerio liga. Šie veiksniai didina Alzheimerio ligos riziką, bet jokiu būdu jie reiškia, kad Alzheimerio liga yra neišvengiamas žmonėms, sergantiems šių veiksnių.