Medicina


Kokie yra rizikos veiksniai, Alzheimerio liga?

Didžiausias rizikos veiksnys Alzheimerio liga padidėja amžiaus. Besivystančių Alzheimerio liga tikimybė padvigubėja kas 5.5 metus nuo 65 į 85 metų. Kadangi tik 1%-2% of individuals 70 years of age have Alzheimer’s disease, Kai kurių tyrimų apie 40%asmenųs 85metų amžiaus Alzheimerio ligae. Tačiau, ne mažiau kaip pusė žmonių, kurie gyvena praeities 95 metų neturi Alzheimerio liga.

Bendros formos tam tikrų genų padidinti besivystančių Alzheimerio ligos rizikos, bet ne visada sukelia Alzheimerio liga. Geriausiai ištirtas “rizika” genas yra vienas, kad koduoja apolipoproteino E (apoE). ApoE genas yra trys skirtingos formos (aleliai) — apoE2, apoE3, ir apoE4. ApoE4 forma genas yra susijęs su padidėjusia rizika Alzheimerio liga dažniausiai (bet ne visi) gyventojų mokėsi. Iš apoE4 versija genų dažnis bendrojoje populiacijoje svyruoja, bet visada yra mažesnis kaip 30% ir dažnai 8%-15%. Asmenys, turintys vieną kopiją E4 geną, paprastai apie 2-3 kartus padidėjo pavojus susirgti Alzheimerio liga. Asmenys, turintys dvi kopijas E4 geną (paprastai apie 1% gyventojų) yra apie devynis kartus padidėja rizika. Tačiau, net asmenys su dviem kopijų E4 geną, ne visada gauti Alzheimerio liga. Bent vieną kopiją E4 geną, randamas 40% pacientų, kurių pavieniai ar vėlai pradžią Alzheimerio liga.

Tai reiškia, kad dauguma pacientų su Alzheimerio liga, nėra genetinių rizikos veiksnių dar nerasta. Dauguma ekspertų nerekomenduojame suaugusiems vaikams pacientų su Alzhaimerio liga turėtų būti genetiniai tyrimai dėl apoE4 genų, nes nėra už Alzheimerio ligai gydyti. Kai medicininio gydymo, kad užkirsti kelią ar sumažinti besivystančių Alzheimerio ligos rizika tampa prieinami, genetiniai tyrimai gali būti rekomenduojamas suaugusiems vaikams pacientams, sergantiems Alzheimerio liga, kad jie gali būti laikomi.

Daug, bet ne visi, tyrimai parodė, kad moterys turi didesne rizika, Alzheimerio liga, nei vyrai. Tiesa, kad moterys gyvena ilgiau nei vyrai, bet amžiumi neatrodo paaiškinti dažniau moterims. Matyti dažniau Alzheimerio liga moterims padėjo gerokai tyrimų apie estrogenų Alzheimerio liga vaidmuo. Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad estrogenas turi būti nustatyta, kad moterims po menopauzės dėl mažėjančio Alzheimerio ligos rizikos tikslas. Tačiau, estrogenų Alzheimerio liga vaidmuo išlieka mokslinių tyrimų srityje, daugiausia dėmesio.

Kai kurie tyrimai parodė, kad Alzheimerio liga dažniau tarp žmonių, kurie patyrė didelių traumų galvos traumų anksčiau gyvenime, ypač tarp tų, su apoE 4 genas.

Papildomai, daug, bet ne visi tyrimai, parodė, kad asmenims, turintiems ribotas formaliojo švietimo – paprastai yra mažiau nei aštuoni metai; – yra padidėjusi rizika Alzheimerio liga. Nėra žinoma, ar tai atspindi sumažėjo “pažinimo rezervas” ar kiti veiksniai, susiję su mažesniu išsilavinimo lygis.