Medicina


Kaip Alzheimerio ligos diagnozė?

Birželio 2007, nėra konkrečių “Kraujo tyrimas” ar vaizdo bandymas, kad būtų naudojamos Alzheimerio ligai diagnozuoti.
Alzheimerio liga yra diagnozuojama, kai:
1) asmuo turi pakankamai pažintinių atsisakyti patenkinti kriterijus dėl demencijos;
2) klinikinę eigą yra suderinama su Alzheimerio liga;
3) jokios kitos smegenų ligos ar kitų procesų, yra geriau paaiškinimai demencija.

Kas kitas sąlygas turėtų būti tikrinami dėl?

Yra daug sąlygų, kurios gali sukelti demenciją, įtraukti šiuos:

Neurologiniai sutrikimai: Parkinsono liga, smegenų kraujotakos ligos ir insulto, Smegenų navikų, kraujo krešulių, ir išsėtine skleroze, kartais gali būti susijusi su demencija, nors daugelis pacientų su šių sąlygų kognityviniu normalus.

Infekcinės ligos: Kai smegenų infekcijų, tokių kaip lėtinis sifilis, lėtinės ŽIV, arba lėtinis grybelių meningitas gali sukelti demenciją.

Šalutinis poveikis vaistų: Daugelis vaistų gali sukelti pažinimo funkcijos sutrikimas, ypač senyvo amžiaus pacientams. Galbūt dažniausi pažeidėjai yra vaistai, naudojami kontroliuoti šlapimo pūslės skubą ir šlapimo nelaikymas. “Psichikos vaistus” pavyzdžiui, antidepresantai ir anti-nerimas vaistais ir “neurologiniai vaistai” pavyzdžiui, kovos su priepuolių vaistais taip pat gali būti susijęs su pažinimo funkcijos sutrikimas.

Jei gydytojas vertina su pažinimo funkcijos sutrikimas, kuris yra asmuo, vienas iš šių vaistų, vaistus dažnai švelniai kūginės ir / arba nutraukti nustatyti, ar ji gali būti pažinimo sutrikimas sukelti. Jei aišku, kad pažinimo funkcijos sutrikimas, prieš šių vaistų vartojimas, toks smailėjantis gali būti nebūtina. Iš kitos pusės, “psichiatrijos,” “neurologinių,” ir “nelaikymas” vaistai dažnai yra tinkamai nustatyta, kad pacientams, sergantiems Alzheimerio liga. Tokiems pacientams reikia kruopščiai laikytis siekiant nustatyti, ar šių vaistų sukelti pablogėjimą pažinimo.

Psichikos sutrikimai: Vyresniems asmenims, kai depresija formų gali kilti problemų su atmintimi ir koncentracijos, kad iš pradžių gali būti sunku atskirti nuo anksčiau simptomų Alzheimerio liga. Kartais, šios sąlygos, vadinama pseudodementia, gali būti nutraukta. Tyrimai parodė, kad asmenys, sergantys depresija ir Līdzāspastāvošs pažinimo (mąstymas, atmintis) funkcijos sutrikimas yra labai tikėtina, kad pagrindinės demencija, kai jau keletą metų.

Substance Abuse: Piktnaudžiavimas teisinių ir / ar nelegalios vaistų ir alkoholio vartojimas dažnai susijęs su kognityviniais.

Medžiagų apykaitos sutrikimų: Skydliaukės disfunkcija, kai steroidų sutrikimai, ir mitybos nepakankamumą, pavyzdžiui, vitamino B12 trūkumo arba tiamino trūkumas kartais susijęs su pažinimo funkcijos sutrikimas.

Trauma: Didelis galvos traumų su smegenų sumušimų gali sukelti demenciją. Kraujo krešuliai aplink smegenų už (subdural hematomos) taip pat gali būti susijęs su demencija.

Toksiškos veiksniai: Ilgalaikių padarinių ūmaus nuodingas anglies monoksidas gali sukelti demencija encefalopatijos. Kai kuriais retais atvejais, sunkiųjų metalų apsinuodijimo gali būti susijęs su demencija.

Navikai: Daugelis pradinių ir metastazavusiu smegenų auglių gali sukelti demenciją. Tačiau, daugeliui pacientų su galvos smegenų navikai neturi arba mažai pažinimo sutrikimas susijęs su naviko.

Išsamūs klinikinio įvertinimo svarba

Kadangi daugelis kitų sutrikimų gali būti lengvai supainiotas su Alzheimerio liga, išsamus klinikinis įvertinimas yra esminis dalykas gaunant teisingą diagnozę. Toks vertinimas turi apimti bent trijų pagrindinių dalių; 1) išsami bendrosios medicinos Klinikiniai tyrimas, 2) neurologinis ištyrimas, įskaitant bandymus, atminties ir kitas funkcijas, mąstymo , ir 3) psichikos įvertinimą, siekiant nustatyti nuotaika, nerimas, ir aiškumo minties.