Medicina


Kas sukelia ambliopija?

Amblyopia paprastai prasideda, kai viena akis turi daugiau dėmesio nei kitiems akis. Pavyzdžiui, viena akimi gali būti labai trumparegis ar turėti astigmatizmas aikštelė , o kiti ne. Kai vaiko smegenys yra susidūręs su dviem neryškus vaizdas ir aiškus vaizdas, jis pradės ignoruoti neryškus vaizdas. Jei tai vyksta dėl mėnesius ar metus, į akis, kad mato neryškus vaizdas pradės blogėti dar vizija. Kitas galimas rezultatas smegenų ignoravimas blogai veikia akis į akis trasos kryptį, su prastai mato akis sukdami į vidų arba į išorę. Tai kodėl ambliopija kartais vadinamas “tingus akis.”

Kitas tingus akis forma, kuri gali sukelti ambliopija vadinamas žvairumas. Žvairumas ar akių poslinkis apsaugo akis nuo dėmesio kartu vaizdas. Tai gali sukelti dvejinimasis. Siekiant kovoti su šiuo, vaiko smegenys paprastai pasirenka ignoruoti vaizdas nuo nukrypo akis, sukelia regėjimo, kad akis, kuri galiausiai gali pablogėti.

Kiti vaikai negali gerai matyti viena akimi, nes kažkas blokuoja šviesą iš vis per. Tai gali būti dėl, tarp kitų priežasčių, su katarakta arba nedidelis kiekis kraujo ar kitos medžiagos, į akis atgal.

Kaip amblyopia diagnozuota?

Jūsų vaiko pediatras arba vizija programos mokyklose bus patikrinti trys aspektai Jūsų vaiko akių sveikatą:

1. Kad jūsų vaiko akimis tegul šviesos visą kelią
2. Ši abiejų akių matyti, taip pat gerai
3. Tai akys paprastai.

Jei yra į vieną iš šių trijų sričių problemos, pediatras arba mokyklos medicinos sesuo gali rekomenduoti apsilankyti oftalmologas.