Medicina


Kas yra amenorėja?

Amenorėja yra medicinos terminas, menstruacijų laikotarpiais nėra, arba nuolat ar laikinai. Amenorėja gali būti klasifikuojami kaip pirminės ar antrinės. Pradinėje amenorėja, menstruacinių niekada prasidėjo (pagal amžių 16), kadangi antrinio amenorėja yra apibrėžiamas kaip menstruacinių tris iš eilės ciklų ar laiko ilgiau nei šešis mėnesius ir moters, kurie anksčiau buvo menstruacijos nėra.

Mėnesinių ciklas gali turėti įtakos daug vidinių veiksnių, tokių kaip trumpalaikis pokyčių hormonų lygio, stresas, ir ligos, , taip pat išorės ar aplinkos veiksniais. Trūksta vieno mėnesinių retai dėl rimtų problemų arba pagrindinės sveikatos būklę Registruotis, bet amenorėja ilgesnės trukmės gali reikšti, kad liga ar lėtine buvimo sąlyga.

Amenorėja

* Amenorėja reiškia menstruacinių nėra; ji gali būti pirminė (prasme moteris niekada išsivysčiusių menstruacinių) arba antrinės (nėra menstruacijų laikotarpiais, moteris anksčiau buvo menstruacijos).

* Genetiniai arba prigimtinės sąlygos labiausiai paplitusių priežasčių pirminės amenorėja.

* Amenorėja gali atsirasti sutrikimų kiaušidžių, hipofizės, arba pagumburio.

* Intensyvus naudotis, ekstremalių svorio, fizinės ligos, ir stresas gali visi atsirasti amenorėja.

* Amenorėja yra simptomas, o ne liga, pats, taip amenorėja, galima išvengti tik tokiu mastu, kad to priežastis gali būti užkirstas kelias.

* Nevaisingumas ir kaulų tankio sumažėjimas (osteoporozės) yra komplikacijų amenorėja.

* Gydymas gali būti chirurginės korekcijos anatomijos anomalijos, vaistų ar hormonų terapijos, ir apdoroti visas pagrindines sąlygas, atsakingų už amenorėja.

* Už amenorėja perspektyvos skiriasi priklausomai nuo amenorėja sukelti.