Medicina


Kokie yra amenorėja simptomai?

Pradinį arba vidurinį amenorėja (atitinkamai) Manoma, dalyvauti, kai mergina:

* neišryškintos menstruacinių pagal amžių 16; arba

* moteriai, kuri anksčiau buvo menstruacinio ciklo sustoja atsižvelgdamas menstruacinių tris ciklus iš eilės, arba laikotarpis šešis mėnesius ar daugiau ir nėra nėščia.

Kiti simptomai ir požymiai gali būti, kurios yra labai įvairus ir priklauso nuo pagrindinės priežasties amenorėja. Pavyzdžiui, simptomai hormonų pusiausvyros ar vyriškojo hormono perteklius gali būti nereguliarios mėnesinės, nepageidaujamų plaukų augimą, balso sustorėjimas, ir spuogai. Padidėjęs prolaktino koncentracijos kaip amenorėja priežastis gali sukelti galactorrhea (pieniškas įvykdymo patvirtinimui atlikti nuo filjerės, kad nėra susijęs su normaliosios maitinančių krūtimi).

Kaip amenorėja diagnozuota?

Iš amenorėja diagnozei nustatyti reikia atsargiai medicinos istorija dokumentuoti amenorėja buvimas, taip pat bet kuri kita koegzistuojančias medicinos sąlygas, kurios gali būti amenorėja sukelti. Patikrinimui, fiziniam, įskaitant dubens tyrimą taip pat atlieka.

Priklausomai nuo istorijos ir fizinę apžiūrą toliau diagnostinių tyrimų rezultatai gali būti užsakyta. Kraujo tyrimai gali būti įpareigota patikrinti lygių kiaušidžių, hipofizės, ir skydliaukės hormonai. Šie bandymai gali apimti matavimus prolaktino, folikulus stimuliuojančio hormono (FSA), estrogenas, tirotropino, dihidroepiandrosterono sulfato (DHEA-S), ir testosterono. Kai kuriems asmenims, Nėštumo testas yra pirmasis bandymas atliekamas.

Vaizdo studijos, pavyzdžiui, ultragarso, Rentgeno, ir KT ar MRT skenavimo taip pat gali būti rekomenduojama tam tikriems asmenims, siekiant padėti nustatyti amenorėja sukelti.