Medicina


Kokia yra amenorėja gydymas?

Gydymas pradinėse ir vidurinėse amenorėja nustatomas pagal tikslias priežastis amenorėja. Gydymo tikslai gali būti atleisti simptomai hormonų pusiausvyros, nustatyti mėnesinės, išvengti komplikacijų, susijusių su amenorėja, ir / arba pasiekti vaisingumui, nors ir ne visos šių tikslų galima pasiekti bet kuriuo atveju.

Tais atvejais, kai genetinė ar anatomijos pokyčiai yra amenorėja sukelti (paprastai pirminės amenorėja), operacijos gali būti rekomenduojama tinkamai anatominių sutrikimų.

Pagumburio amenorėja, kad yra susijęs su svorio netekimas, pernelyg naudotis, fizinės ligos, ar patyrėte emocinį stresą paprastai galima pataisyti, sprendžiant su pagrindine mirties priežastimi. Pavyzdžiui, svorio padidėjimas ir sumažėjimas intensyvumo pratimai gali paprastai atkurti menstruacinių moterims sukūrė amenorėja dėl svorio arba pernelyg intensyviai naudotis, atitinkamai, kurie neturi papildomos priežastys amenorėja. Kai kuriais atvejais, mitybos patarimai gali būti naudingi.

Neišnešiotiems kiaušidžių nepakankamumas, hormonų terapija gali būti rekomenduojama siekiant išvengti nemalonių simptomų estrogenų mažėjimas taip pat užkirsti kelią komplikacijoms (žr. toliau) mažos estrogenų lygis, pavyzdžiui, osteoporozės. Tai gali sudaryti geriamojo kontraceptiko tabletes ir toms moterims, kurios nenori nėštumo ar alternatyvių estrogenų ir progesterono vaistai. Nors po menopauzės hormonų terapija buvo susijęs su tam tikrų pavojų sveikatai vyresnio amžiaus moterų, jaunesnių moterų, turinčių priešlaikinę kiaušidžių nepakankamumas gali pasinaudoti šia terapija siekiant išvengti kaulų retėjimo.

Moterys su PCOS (Policistinių kiaušidžių sindromas) gali gauti tokį gydymą, kad sumažinta arba veiklos vyriškus hormonus, ar androgenų.

Dopamino agonistų vaistai, pavyzdžiui, bromkriptino (Parlodel.) gali sumažinti padidėjusį prolaktino koncentracijos, kuri gali būti atsakinga už amenorėja. Todėl, vaistų koncentracija gali būti koreguojama, asmens gydytoją, jei reikia.

Dirbtinio apvaisinimo technologijos ir gonadotropinas vaistų administracija (vaistai, kurie stimuliuoja folikulų subrendimą kiaušidėse) gali būti tinkama moteris su kai amenorėja, kurie nori pabandyti pastoti rūšys.

Nors daugelis kompanijų ir privačių asmenų parduoda žolių terapijos kaip amenorėja gydymas, nė vienas iš jų buvo galutinai įrodyta, kad būti naudingas. Žolinių terapijos nereglamentuoja JAV. FDA ir žolinių preparatų kokybę, kurie nebuvo išbandyti. Vaistažolių buvo siejami su rimta ir net mirtinų šalutinis poveikis, retais atvejais, ir kai preparatai, buvo įrodyta, kad sudėtyje yra dideli toksinų. Prieš priimant sprendimą imtis fizinis ar alternatyvi teisės gynimo priemonė siekiant amenorėja, būtų protingiau, kad kreiptis į savo sveikatos priežiūros specialistu patarimus.