Medicina


Kas yra Chagas ligos?

Chagas liga (taip pat vadinamas Amerikos Tripanosomozė) yra infekcija, kurią sukelia pirmuonis parazitas (Trypanosoma cruzi) kad gali sukelti ūminį uždegimą odos pokyčius (chagomas) ir, galiausiai, gali sukelti infekciją ir uždegimą daugelio kitų organizmo audinių, ypač širdies ir virškinimo trakto.
Liga gali sukelti tris etapus pagal individualią: ūmus, kuriems yra lengvas arba nesukelia jokių simptomų, kad gali trukti savaites apie du mėnesius; tarpiniais ar neapibrėžtam etapas, kuris kelis, jei jokių simptomų ir gali trukti 10-20 ar daugiau metų; ir lėtinio, su daugiau sunkių simptomų atsiranda nuo laipsniško lėtinės organų pažeidimo (ypač širdies ir žarnyno nors kiti organai, gali turėti įtakos) simptomų, kad paprastai lieka visą gyvenimą. Žmonės su Chagas ligos vertinti JAV. paprastai ją įgijo gyvendamas šalyje, kurioje liga yra endeminė (Meksika, Centrinė ir Pietų Amerika). CDC sąmatos apie 8-11 milijonai žmonių yra užsikrėtę tose šalyse, kuriose ši liga yra endeminė.

Kas yra Chagas ligos istorija?

Chagas liga buvo pavadintas po Carlos Chagas, , kurie pirmą kartą aprašyta Trypanosoma cruzi užkrėstų Žmonės 1909 o dirba Oswaldo Cruz Institute Brazilija. Chagas atrado, kad parazitai yra perduotos žmonėms įvesdami pertraukas oda po to, kai deponuojami dėl vabzdžių išmatomis odą. Chagas buvo pirmasis mokslininkas galėtų susipažinti su visais naujos infekcinės ligos aspektus; savo patogenų (T. žiaurus), Pagrindinis vabzdžių Vektorius (Triatominae arba bučiavosi klaidas), as (žmonių, žinduoliai), klinikiniai požymiai, ir epidemiologija.

Parazitų rūšis buvo pavadinta cruzi pagerbti savo darbdavį ir mokslinę mentoriaus, Oswaldo Cruz. Chagas liga taip pat žinomas kaip Amerikos Tripanosomozė nes jis dažniausiai vyksta Amerikoje, kur triatomine vabzdžių (kissing klaidas) paprastai randami. Šios klaidos ir žinduoliams jie užkrėsti nuo narių palei JAV. sienos su Meksika per Centrinės Amerikos, Pietų Amerikos šalių (pavyzdžiui, Argentina, Bolivija), kur ši liga yra endeminė. Beveik visais atvejais diagnozuota JAV. yra imigrantai iš kitų šalių Amerikos žemyne.