Medicina


Kas sukelia Chagas ligos?

Chagas ligą sukelia pirmuonis pavadintas Trypanosoma cruzi Parazitų. Infekcija žmonėms atsitinka, kai vabzdžių Vektorius (daugiausia Triatominae arba bučiavosi klaidas, šeimos narys Reduviidae ir kartais vadinama reduviid klaidas) indėliai išmatos, kad yra žmonių odos parazitų. Parazitų įveskite žinduolių (žmogaus) priimančiosios per klaidą įkandimas, arba įvyksta per odą arba junginės. Retkarčiais, parazitų įvesti per gleivinės ląstelių, praryti ar įkvėpti. Klaidas dažnai indėlių išmatos prie akių ir lūpų; kai parazitai patenka į odą,, patinimas ir paraudimas (chagoma) dažnai atsiranda. Terminas “kissing klaidas” kilęs iš šių simptomų, kad panašūs odos pokyčiai, kurie įvyksta su ilgai bučiavosi išvaizda. Kai kuriems asmenims, parazitų ilgainiui pereiti į kraują ir pateikti įvairiuose organuose, daugintis, ir galų gale sukelti chronišką simptomų, tokių kaip širdies aritmijos, prastas virškinimo trakto judrumą, arba mirties.

Žmonės, kurie gyvena neturtingose arba primityvių gyvenimo sąlygų, kad sienų ar įsiveržti į Triatominae klaidas buveines į įprastą gyvenimo ciklą vabzdžių pernešėjai pertrauka (klaidas) ir jų įprastinės visagalis (apie 100 gyvūnų rūšių), vadinamą imta ciklas. Klaidų įveskite žmonių pasaulyje ir jų Naminiai gyvūnai (kates, šunys) ir perduoti T. cruzi jiems. Kai T. cruzi yra perduodami iš klaidų žmonėms ar žmonių augintiniai ir atgal į klaidas, gyvavimo ciklą vadinamas namuose ciklas. Gyvavimo ciklą ir T. cruzi yra sudėtingas; jis turi kelis vystymosi etapus tiek vabzdžių Vektorius (Triatominae klaidų, taip pat vadinamą triatomine klaidas) ir žinduolių (žmonių ir gyvūnų) as. Paveiksle iš CDC rodo raidos etapus, kurie aptinkami ir laukinių gyvūnų ir namuose ciklų.

Žmonių, ligos procesas lėtai pažanga kai amastigotes formos pasidaugina šeimininko ląsteles, ir ilgainiui virsta trypomastigotes kad palikti langelį ir įveskite į kraują. Šios formos tada gali būti perkelti į triatomine klaidą, jei ji pasireiškia kraujo miltų, iš užkrėstų žmonių, taip, įvežamų į vystymosi ciklas klaidas. Deja, kai kurie žmonės, daug trypomastigotes gali eiti į reinfect kitų organų žmogaus, paversti amastigotes, ir pakartokite šį infekcijos ciklą, kad T. cruzi formas ir toliau plinta organizme.

Papildomai, T. cruzi buvo pranešta būti perduotas žmonėms ir iš kraujo perpylimo, organų transplantacijos, transplacentinis ar įgimtų, pagal prarijus, įkvėpimas, ir laboratoriniais nelaimingų atsitikimų. Laimei, Šių perdavimo formos pasitaiko labai retai.

Pictures, Nuotraukos, ir schemos, susijusios su Chagas ligą ir jos parazitų galima rasti pirmosios dvi nuorodos toliau išvardytų, o paskutiniai trys nuorodos teikti žemėlapių Amerikos liga.