Medicina


Kaip Chagas ligos atveju?

Jeigu asmuo gyvena toje srityje, kurioje chagomas susijusios su Chagas ligos plačiai pripažįstamos, ūminės fazės nėra dažnai diagnozuojamas. Ūmios fazės infekcijos dauguma nėra diagnozuota, nes daugelis žmonių sukurti nespecifinis simptomai ir žmonių, kurie gauna infekcija paprastai yra labai prastas, yra primityvių gyvenimo sąlygų, ir neturi prieigos prie sveikatos priežiūros.

Yra daug įvairių rūšių kraujo tyrimus galima patikrinti Chagas ligos. Dauguma jų yra pagrįsti priimančiosios (žmogaus) gamybos antikūniai užkrėsti parazitais, nors tiesiogiai mikroskopu tiriant kraujo tepinėlius gali vizualizuoti parazitų. Tačiau, mikroskopinių vizualizacija parazitai paprastai reikia patvirtinti imunologinio tyrimus, nes vizualiai, parazitai gali būti supainioti su vertinti žmones su maliarija, leishmaniasis, ar Afrikos sapnas ligos. Mikroskopinis rengimo ir nagrinėjimo rekomenduojama atlikti patyrę laboratorijos technikai ar ekspertų parazitologija.

JAV, FDA ELISA tyrimas pagal Ortho-Clinical Diagnostics į 2006. Ji aptinka antikūnus susiformavo prieš T. cruzi su didelio jautrumo ir specifiškumo ir šiuo metu yra tik FDA patvirtintas tyrimas. Nuo 2007, apie 800 kraujo donorų mėginiai buvo aptikta, kaip Chagas teigiamas visose JAV. (Žiūrėti žemėlapį, nuoroda penkerius). Kiti tyrimai naudojamas kitose šalyse (netiesioginių immunofluoresence, hemagliutinacijos) yra mažiau jautrus ir specifinis, tačiau vis dar naudojami. Chagas Radioimmune Krituliai Analizės (Chagas Ripa) naudojamas mokslinių tyrimų ir FDA leidimą kai klinikiniai tyrimai, tačiau nėra plačiai naudojamos.

Dauguma atvejų Chagas ligos diagnozuojamos tada, kai asmenų kraujo donorais; dauguma žmonių net nežino jie buvo užkrėsti su T. žiaurus. Tačiau, nuo kraujo ir organų donorystės gali perduoti ligas kitiems žmonėms, labiausiai Labs dabar bandymas paaukoti kraujo ir organų Chagas ligos patvirtintas ELISA tyrimas. Jei donorų yra teigiami, apie juos buvo pranešta (diagnozuota). Iš Chagas teigiamas kraujo donorų paplitimas įvertinamas įvairių tyrimų plačiai svyruoja nuo maždaug vieno teigiamo už 2,000- 29,000 donorų.

Lėtinis etapo Chagas ligą taip pat minėtų kraujo tyrimus, tačiau šių pacientų taip pat dažnai turi fizinių išvados, kad nurodyti pacientui lėtinės ligos. Fizinis rezultatai gali periferinė edema, ascitas, plaučių perkrovos, ir ritmo sutrikimai Pacientams, sergantiems širdies dalyvavimas. Pacientai, sergantys lėtiniu daugiausia virškinimo dalyvavimas gali turėti svorio, sunkus refliukso, stemplės erozija, negalėjimas nuryti paprastai, arba išsiplėtusios dvitaškis (megacolon) su išsiplėtusios pilvo. Daugelis įvairių ligų gali sukelti šių fizinių išvados, kad svarbu žinoti, kad pacientas turi teigiamą kraujo tyrimas T. cruzi prieš sudarant asmuo Chagas ligos. Tačiau, jei tokių fizinių išvados ir istorija galimo kontakto su Chagas vektoriai yra pateikti, tada kraujo tyrimų gali būti padaryta arba įrodyti arba paneigti Chagas ligos diagnozė lėtinės fazės.

Kiti tyrimai, tokie kaip elektrokardiografija ir Holter ar širdies atveju stebėsena, endoskopija, stemplės manometry (slėgio matavimo), ar motorikos tyrimai naudojami siekiant padėti nustatyti širdies ar skrandžio ir žarnyno audinių pacientams, sergantiems lėtiniu etapo Chagas funkcijos liga.