Medicina


Chagas ligos

* Chagas liga yra užkrečiama liga, kurią sukelia pirmuonis parazitas (Trypanosoma cruzi) kad gali sukelti ūminį uždegimą odos pokyčius (chagomas) ir ilgainiui gali sukelti infekciją ir uždegimą daugelio kitų organizmo audinių, ypač širdies ir virškinimo trakto.
* Chagas liga pirmą kartą buvo aprašyta 1909 Brazilijoje.
* Chagas ligą sukelia pirmuonis parazitas vadinamas Trypanosoma cruzi, kad perduodamas žmonėms nuo triatomine klaidas išmatos (kissing klaidas).
* Parazitai paprastai įveskite žinduolių (žmogaus) priimančiosios per klaidą įkandimas, arba įvyksta per odą arba junginės, Kartotiniai žinduolių ląstelėse, ir ilgainiui gali pasiekti kiti organai per kraują.
* Chagas liga gali pereiti per tris etapus pagal individualią: ūmus, tarpiniais ar neapibrėžtam, ir lėtinio.
* Chagas ligos simptomai labai skiriasi nuo jokių simptomų, kad sunkus lėtinis etapas.
* Ūmus fazės simptomai Chagas ligos gali būti patinimas ir / arba paraudimas odos infekcija svetainėje (vadinamą chagoma), išbėrimas, patinę limfmazgiai, karščiavimas, galvos ir kūno skausmai, nuovargis, pykinimas, vėmimas ir / arba viduriavimas, kepenų ir / ar blužnies padidėjimas, ir Romana Registruotis.
* Lėtinis fazės simptomai Chagas ligos gali būti nereguliarus širdies plakimą, širdies plakimas, alpimas (apalpimas), kardiomiopatija, stazinis širdies nepakankamumas, dusulį, (dusulys), emfizema, insultas, staigi mirtis, lėtinius pilvo skausmas, lėtinis vidurių užkietėjimas, išsiplėtusiais dvitaškis, ir sunku ryti.
* Pacientų istorijos, fizinis patikrinimas, tiesiogiai mikroskopu vizualizacija parazitų, ir antikūnų prieš parazitus metodai, naudojami diagnozuoti Chagas ligos.
* Gydymas su Antiparazitiniai vaistai benznidazole (Rochagan, Ragonil) ir nifurtimox (Lampit) naikinti ar slopinti T. cruzi parazitų ir paprastai yra ūminės fazės ir Chagas ligos.
* Lėtinis fazės pacientai paprastai gydomi simptominėmis.
* Nėra prieš Chagas ligos parazitams vakcina žmogui, tačiau daugelis ekspertų rodo, kad primityvios būsto, švietimo ir gali užkirsti kelią dažniausiai iš Chagas ligos likvidavimo.