Medicina


Ar Nukentėjo odos tipą svarbus?

Taip. Skirtumai žmonių, sergantiems atopiniu dermatitu odą, gali prisidėti prie ligos simptomai. Epidermio, kuris yra kraštinis sluoksnis odos, yra padalintas į dvi dalis: centrinė dalis, kuriame yra drėgna, gyvų ląstelių, ir išorinė dalis, kurį sudaro sausas, paplokščias, negyvų ląstelių. Normaliomis sąlygomis, išorinis odos sluoksnis veikia kaip barjeras, užtikrinantis odos pailsėti nuo išdžiūvimo ir saugoti kitų odos sluoksnius nuo padarytos žalos dirgiklių ir infekcijų. Kai ši kliūtis yra sugadinta arba natūraliai plonas, dirginančių veikti intensyviau ant odos.

Dėl atopinio dermatito asmuo oda praranda per daug drėgmės iš epidermio sluoksnis. Tai leidžia odai tampa labai sausas, kuris mažina jos apsaugos galimybes. Papildomai, oda yra labai jautrūs pasikartojančių sutrikimai, pvz stafilokokinių ir streptokokų bakterijų odos infekcijos, karpos, herpes simplex, ir molluscum contagiosum (kurios sukelia virusas).

Odos savybės atopinio dermatito

* Lichenification: storas, kietas odos atsiranda pastovus kasymasis ir trina
* Kerpės simplex: nurodo sutirštės pleistras iškėlė oda, kuri gaunama pakartoti apsitrynę ir kapstytis iš tos pačios odos plotą
* Papulių: mažas, iškeltas ausele, kuri gali atidaryti, kai subraižyti, tampa traški ir infekuotiems
* Ichthyosis: sausas, Stačiakampio skalės odos, paprastai ant apatinių kojų ir blauzdos
* Keratozė pilaris: mažas, neapdorotų ausele, paprastai ant veido, žastą, ir šlaunų. Tai taip pat vadinama Zosāda arba vištienos odos ir gali turėti nedidelį susukti plaukai pagal kiekvieną guzas.
* Hyper linijinis delnų: skaičius padidėjo odos raukšles ant delnu
* Dilgėlinė: dilgėlinė (raudonas, iškeltas ausele), dažnai po kontakto su alergenu, Pasibaigus raketos pradžioje, ar po fizinio krūvio ar karštoje vonioje
* Cheilitis: odos uždegimą ir aplink lūpų
* Atopinis klostyti (Dennie-Morgan kartus): extra kartus odos, kuri vystosi pagal akis
* Tamsius ratilus po akimis: gali atsirasti alergija ir atopija
* Hyperpigmented vokų: vokų, kurie tapo tamsesnės spalvos nuo uždegimo arba šienligė
* Prurigo mazgelių taip pat vadinamas “rinkėjas yra karpos” iš tiesų nėra karpos iš viso. Tai maži sutirštės ausele ant odos sukelia pakartotinis skynimas pat odos vietoje.