Medicina


Kiek vitaminų turėčiau imtis, kad būtų sumažinti savo homocisteino lygį?

Dienos rekomenduojama dozė folatų, B grupės vitaminų, ir multivitaminų paprastai pakanka į mažinantis homocisteino lygį. Šios dienos dozė yra Maisto ir vaistų administracija rekomenduoja (FDA) ir į konkretaus produkto dozė yra atspausdintas ant vitaminu buteliuko etiketės gamintojas. Paprastai, folatų papildų, rekomenduojama ne 1 milligram daily; Vitaminas B6 yra rekomenduojama miligramas per dienąday; ir vitamino B12 per pusę miligramo per dieną.

Ar mažinti homocisteino lygis užkirsti kelią širdies priepuolius bei insultus?

Šiuo metu, nėra tiesioginio įrodymo, kad, atsižvelgiant folio rūgšties ir B grupės vitaminų sumažinti homocisteino koncentracijos neleidžia širdies priepuolius bei insultus. Tačiau, , didelė gyventojų tyrimo su moterimis, tie, kurie turėjo didžiausią vartojimo folio rūgšties (paprastai į multivitaminų formos) turėjo mažiau širdies priepuolius nei tie, kurie suvartojo mažiau kaip suma folio rūgšties. Šiame tyrime, tarp maistu suvartojamų folatų ir vitaminas B6 ir rizika susirgti širdies ligomis asociacija labiau pastebimas, nei tarp su maistu suvartojamų vitaminų B12 ir širdies ligos, kuris buvo minimalus.

Daugelis kiti stebėjimo tyrimai buvo atlikti siekiant įvertinti folatų poveikio ir kitų B grupės vitaminų dėl širdies ligų. Dauguma šių tyrimų buvo padaryta išvada, kad geriamojo suvartojamų folatų buvo susijęs su mažesnės rizikos širdies ligų, galbūt todėl, kad dėl sumažinti homocisteino lygį. Tarp burnos suvartojamų vitaminų B12 ir B6 ir širdies ligų atžvilgiu nėra toks akivaizdus, kad daugumoje šių tyrimų. (5,6,7)

Vieno tyrimo metu, buvo padaryta išvada, kad net žmonių su padidėjusiu homocisteino kiekį dėl genetinių priežasčių, žodžiu suvartojamų folatų ir galbūt kitų B grupės vitaminų buvo susijęs su sumažėjusio širdies liga. (5,6,7)

Dauguma šių duomenų, tačiau, gaunami iš stebėjimų, tyrimų, o ne tik kontroliuoja mokslinių duomenų. Todėl, svarbu paminėti, kad, nepaisant šių tyrimų rodo, tarp šių vitaminų dozes ir sumažėjusio širdies asociacija liga, apskritai, nėra įtikinamų klinikinių įrodymų, laikyti hiperhomocisteinemijos išskyrus homocystinuria (sunkius genetinius formos) šiuo požiūriu prie širdies liga, insultas, ar kraujo krešulių.