Medicina


Ką turėčiau daryti, kad būtų išvengta širdies priepuolių ir insulto?

Prarasdami antsvoris, mankšta, kontroliuoti diabeto ir aukšto kraujo spaudimo, sumažinti blogų MTL cholesterolio, ir stabdymo rūkymas yra labai svarbūs žingsniai siekiant užkirsti kelią širdies priepuolius bei insultus. Tarp homocisteino koncentracijos ir ateroskleroze asociacijos paprastai silpnesnės, palyginti su rizikos veiksniai diabeto, aukštas kraujospūdis (hipertenzija), aukštas cholesterolio lygis, ir rūkymas.

Rekomenduojama, kad sveikiems suaugusiesiems valgyti daugiau šviežių vaisių ir daržovių, valgyti mažiau sočiųjų riebalų ir cholesterolio, ir priima vieną multivitaminų dienos. Vienas multivitaminų teiks 400 mcg (mikrogramų arba viena viena tūkstantoji gramo)/Be vitaminų B6, folio rūgšties dienos, B12, ir kitų svarbių vitaminų.

Kas turėtų būti tiriami dėl homocisteino koncentraciją kraujyje?

Kai kurie gydytojai ekrano padidėjęs homocisteino koncentracija pacientams su ankstyvos pradžios kraujo krešuliai, miokardo infarkto, Brūkšninis, ar kitais simptomais, susijusiais su ateroskleroze, ypač jei šie pacientai neturi būdingų rizikos veiksnių, pavyzdžiui, rūkymas, diabetas, aukštas kraujospūdis, arba aukštos MTL cholesterolio kiekį.

Šiuo metu, nėra oficialių rekomendacijų, kas turėtų būti tiriami dėl homocisteino koncentraciją kraujyje. Prieš daugiau mokslinių duomenų, bus galima nuo dabar atliekamų tyrimų, Nemažai ekspertų nerekomenduojame atrankos bandymas kraujo homocisteino lygį, net pacientams, sergantiems neaiškios kilmės kraujo krešuliai. Papildomai, sutarimo rekomendacija dėl gydymo padidėjęs homocisteino lygį, vitaminų išvengti širdies ligų.

Taip pat nėra, kaip optimaliai dozės folio rūgšties ir kitų vitaminų sutarimo dėl padidėjusios kraujo homocisteino koncentracijos gydymas. (Pavyzdžiui, pacientų, sergančių didelio homocisteino koncentracija gali reikalauti didesnės dozės folio rūgšties ir kitų vitaminų, nei sumos, esančios polivitaminų.) Todėl, sprendimą dėl bandymų turi būti individualus, pasikonsultavusi su gydytoju.