Medicina


Rizikos veiksniai gali būti įvairių skirtingų tipų leukemijos

Rizikos veiksniai gali būti įvairių skirtingų tipų leukemijos:

* Radiacija: Žmonės labai dideli radiacijos yra daug labiau nei kiti gauti ūmine mieloleukoze, sergančius lėtine mieloleukoze, arba ūmų limfocitine leukemija.

o atominės bombos sprogimas: Labai daug spindulių lėmė atominės bombos sprogimas (pavyzdžiui, Japonijoje Antrojo pasaulinio karo metu). Žmonės, ypač vaikų,, kurie išgyvena atominės bombos sprogimo, padidėja rizika Leukemija.

o Radioterapija: Kitas poveikis didelis spinduliuotės šaltinis yra gydymo vėžio ir kitų sąlygų,. Radioterapija gali padidėti rizika Leukemija.

o diagnostinių rentgeno spinduliuotės: Dantų rentgeno ir kitų diagnostinių rentgeno (pvz CT nuskaito) kelti žmonių daug mažiau radiacijos. Tai dar nežinoma, ar tai mažas radiacijos, vaikams ar suaugusiems yra susijusi su leukemija. Mokslininkai tiria, ar turintys daug rentgeno, gali padidėti rizika Leukemija. Jie taip pat mokosi ar CT skenuoja vaikystėje yra susijusi su padidėjusia rizika susirgti leukemija.

* Rūkymas: Rūkymas didina ūminio mieloleukoze rizikos.

* Benzenas: Poveikis benzeno darbo vietoje gali kilti didelių mieloleukoze. Ji taip pat gali sukelti chronišką mieloleukoze arba ūmų limfocitine leukemija. Benzenas yra plačiai naudojamas chemijos pramonėje. Taip pat nustatyta, cigarečių dūmų ir benzino.

* Chemoterapija: Vėžiu sergantiems pacientams, gydomiems tam tikrų rūšių vėžio gesinimo vaistai kartais vėliau gauti ūminės mieloidinės leukemijos ar ūminis limfocitine leukemija. Pavyzdžiui, elgiamasi su alkilinančių agentų ar topoizomerazės inhibitoriais vadinamų vaistų yra susijusi su maža tikimybė vėliau ūmine leukemija.

* Dauno sindromas ir kai kurių kitų paveldimų ligų: Dauno sindromas ir kai kurių kitų paveldimų ligų padidinti besivystančių ūminis Leukemija rizikos.

* Mielodisplazinio sindromo ir tam tikrų kitų kraujo sutrikimų: Žmonės su tam tikrų kraujo sutrikimai, padidėja rizika ūminio mieloleukoze.

* Žmogaus T-ląstelių leukemijos viruso I tipo (ŽTLV-I): Žmonės su ŽTLV-I infekcija yra padidėjusi rizika retos rūšies leukemija žinomas kaip suaugusiųjų T-ląstelių leukemijos. Nors ŽTLV-I virusas gali sukelti šios retos ligos, suaugusiųjų T-ląstelių leukemijos ir kitų rūšių leukemijos nėra užkrečiama.

* Šeimos istorija leukemija: Tai retai daugiau nei vienas žmogus šeimoje, kad leukemija. Kai tai atsitiks, tai greičiausiai susiję su lėtine limfocitine leukemija. Tačiau, tik nedaugelis žmonių, sergantiems lėtiniu limfocitine leukemija buvo tėvas, motina, brolis, sesuo, ar vaikas, kuris taip pat yra liga.

Turintys vieną ar daugiau rizikos veiksnių, nereiškia, kad asmuo gaus leukemija. Dauguma žmonių, kurie rizikos veiksniai, niekada kurti ligos.