Medicina


Simptomai Leukemija

Simptomai

Kaip ir visi kraujo kūnelių, leukemijos ląstelių keliauja per kūno. Leukemijos simptomai priklauso nuo leukemijos ląstelių skaičius ir kai šių ląstelių rinkti į kūną.

Žmonės su lėtinės leukemijos, negali būti ligos simptomai. Gydytojas gali rasti ligų įprastų kraujo tyrimų.

Žmonės su ūmine leukemija paprastai eiti į savo gydytoją, nes jie pykina. Jei smegenys veikia, jie gali būti galvos skausmas, vėmimas, sumišimas, raumenų kontrolės, arba traukuliai. Leukemija, taip pat gali turėti įtakos kitų kūno dalių, pavyzdžiui, virškinamojo trakto, inkstai, plaučiai, širdis, ar sėklidės.

Dažni simptomai, chroniško ar ūmios leukemijos gali būti:

* Limfmazgių pabrinkimas, kuris paprastai neturi pakenkti (ypač limfiniuose mazguose, kaklo ar ausų)

* Karštligės ar naktinis prakaitavimas

* Dažnomis infekcijomis

* Silpnumas ar nuovargis

* Kraujavimas ir kraujosruvos atsiradimas lengvai (kraujuojančios dantenos, rausva lopai ant odos, arba mažos raudonos dėmės po oda)

* Išpučiant arba diskomfortas pilve (iš patinusios blužnies ir kepenų)

* Svoris nuostolis nežinoma priežastis

* Skausmas kaulų ar sąnarių

Dažniausiai, Šie simptomai yra ne dėl vėžio. Infekcijos ar kitų sveikatos problemų, taip pat gali sukelti šiuos simptomus. Tik gydytojas gali pasakyti, tikrai.

Kiekvienas su šių simptomų, pasakykite gydytojui, kad problemas galima diagnozuoti ir gydyti kuo anksčiau.

Diagnozė Leukemija

Gydytojai kartais rasti leukemija po įprastinių kraujo tyrimas. Jei turite simptomai rodo leukemiją, Jūsų gydytojas bando išsiaiškinti, kas sukelia problemų. Jūsų gydytojas gali paklausti apie savo asmens ir šeimos anamnezę.

Jums gali būti vienas arba daugiau iš šių bandymų:

* Fizinis egzaminą: Gydytojas patikrina, limfmazgių pabrinkimas, blužnis, ar kepenų.

* Kraujo tyrimai: Lab ar pilnas kraujo tyrimas, kad patikrintų baltųjų kraujo kūnelių skaičius, raudonųjų kraujo kūnelių, ir trombocitų. Leukemija priežastys labai aukšto lygio baltųjų kraujo kūnelių. Ji taip pat gali sukelti nedidelis trombocitų ir hemoglobino, kurį galima rasti viduje raudonųjų kraujo kūnelių.

* Biopsija: Gydytojas pašalina audinių ieškoti vėžio ląsteles. Biopsija yra vienintelis tikras būdas sužinoti, ar leukemijos ląstelių, Jūsų kaulų čiulpų. Prieš ėminį, vietinę nejautrą naudojamas nutirpęs srityje. Tai padeda sumažinti skausmą. Gydytojas pašalina kai kaulų čiulpuose iš jūsų hipbone ar kitą didelį kaulų. Patologas naudoja mikroskopą tikrinti audinio leukemijos ląstelių.

Yra du būdai, gydytojas gali gauti kaulų čiulpų. Kai kurie žmonės turės abi procedūros metu to paties apsilankymo:

o Kaulų čiulpų aspiracija: Gydytojas naudoja storio, tuščiaviduriai adatos pašalinti mėginiai kaulų čiulpų.

o Kaulų čiulpų biopsija: Gydytojas naudoja labai stora, tuščiaviduriai adatos pašalinti nedidelį kaulų ir kaulų čiulpų.

Kiti bandymai

Bandymus, kad gydytojas užsakymus jums priklauso nuo jūsų simptomai ir tipo leukemijos. Galbūt kiti tyrimai:

* Citogenetika: Lab žiūri į ląstelių chromosomas iš kraujo mėginius,, kaulų čiulpų, ar limfmazgiai. Jeigu nenormalus chromosomų randama, testas gali parodyti, kokio tipo leukemijos turite. Pavyzdžiui, žmonių su LML buvo nenormalus chromosomų vadinamas Filadelfija chromosomų.

* Spinal Tap: Jūsų gydytojas gali pašalinti kai kuriuos galvos ir stuburo smegenų skysčio (skystis, kuris užpildo erdves ir aplink galvos ir nugaros smegenų). Gydytojas naudoja ilgai, plona adata pašalinti skysčių iš apatinės stuburo. Procedūra trunka apie 30 minutes ir yra atliekamas su vietinę nejautrą. Jūs turite būti vienodo kelioms valandoms po to nuolat iš gauti galvos skausmas. Lab patikrinimus dėl leukemijos ląstelių ar kitų ženklų problemų skystis.

* Krūtinės rentgeno: X-ray gali įrodyti, limfmazgių pabrinkimas ar kitų ligos požymių į savo krūtinės.