Medicina


Kas yra Amniocenteza?

Amniocentesis yra procedūra, kuria skysčio mėginys išimamas iš amniono maišas analizės. Amniono maišas yra gimdos ertmėje. Amniono maišas yra skysčiu užpildytas struktūra viduje nėščia gimda, per kurį kūdikis gyvena. Vaisiaus ląstelių, baltymų, ir vaisiaus šlapimo laisvai judėti šioje maišeliu.

Per Amniocenteza, skysčio pašalinama, atliekant pateikimo ilgą adatą per pilvo sieną į amniono maišas. Kartais, moters oda švirkščiamas pirma su vietine nejautra, bet tai ne visada būtina. Amniocenteza adata paprastai nukreipiama į ultragarsu vaizdavimo padėti maišelį, kuriuos atliko arba prieš arba per procedūrą,. Kai adata yra sac, švirkštas naudojamas išvesti aiškiai gintaro spalvos amniono skystį, panašių šlapimo. Skysčių atšauktas kiekis priklauso nuo vaisiaus amžiaus ir už bandymų priežastis.

Skystis gali būti siunčiama vertinimo vaisiaus plaučių terminas, Genetinio įvertinimo, įrodymų, spina bifida (įgimtą defektą nugaros smegenų vystymąsi) ar kitų nervų vamzdelio defektai, infekcijos buvimą, arba chromosomų analizė. Chromosomos yra struktūros, kuriose yra visos genetinės informacijos mūsų ląstelės. Amniono skystyje yra daug laisvai plaukiojantis vaisiaus ląstelių, kurios gali būti auginamos laboratorijoje. Kai šios ląstelės dauginasi ir pasiekti tam tikrą skaičių, jų chromosomos ekstrahuojami ir analizuojami. Tai trunka apie dvi savaites atlikti chromosomų analizė. Skystis taip pat yra baltymų,, mineralų ir kitų junginių, kurie gali būti patikrintas, ir šių tyrimų gali būti 1 į 7 dienų atlikti. Duomenys, gauti iš amniono gali padėti moterims priimti pagrįstus sprendimus dėl jų nėštumo ir kūdikių.

Daugumai pacientų, Amniocenteza yra gana greitai ir patogiai tvarka. Kai kurios moterys patiria kokių nors gimdos cramping arba blogumas jausmas.