Medicina


Kas už Amniocenteza į?

Moterys per amžius 35 yra padidėjusi tikimybė, vežančių kūdikį chromosomų anomalijos. Todėl, dabartinė rekomendacija yra tai, kad moterys bus amžiaus 35 arba vyresnis pristatymo metu apsvarstyti galimybę, kad vaisiaus chromosomų tyrimo Amniocenteza. Chromosomų anomalijos vaisiui gali sukelti protinį atsilikimą ar kitų apsigimimų, kaip matyti su Dauno sindromu. Turėti kūdikį chromosomų defektas didėja kartu su motinos amžių galimybę.

* Tuo amžiaus 35 tikimybė yra apie 1 į 178.

* Pagal amžių 40, padidėja iki 1 į 63.

* Pagal amžių 48, santykis 1 į 8.

* Moterims jaunesni nei 35, komplikacijų rizika kaip Amniocenteza rezultatas gali būti svaresnė nei galimybė, kad kūdikis chromosomų anomalijos (žr. toliau, “Ar Amniocentesis Seifas?”).

* Po 35, Atlikdami kūdikiui chromosomų anomalijos galimybė gali būti dažniau nei patiria sunkumų, susijusių su šia procedūra.

Jei šeimoje yra chromosomų sutrikimų arba istoriją iki gimimo, kai chromosomų problema buvo nustatyta,, Amniocenteza gali būti rekomenduojama. Tačiau, Tikslus naudos Amniocenteza esant šioms situacijoms yra neaiški. Daugelis chromosomų defektai negali pasikartoti kitų nėštumų metu, ir genetinis konsultavimas gali padėti moteriai, nusprendžia, ar Amniocenteza būtų vertės šiose situacijose.

Ką Amniocenteza Rodyti?

Amniocentesis labai tiksliai aptikti chromosomų anomalijos ir vaisiaus lyties. Retkarčiais, vaisiaus ląstelių augintojas Amniocenteza neaugina kultūros ir jokios chromosomų duomenis galima gauti. Be, Gydytojas retkarčiais negali išgauti skystis iš gimdos per Amniocenteza dėl techninių priežasčių veislės. Abiem atvejais, procedūra gali būti kartojama.

Amniocentesis bandymai plaučių terminas gali padėti gydytojas priimti sprendimus dėl laiko pristatymo moterims ankstyvos darbo, arba tie, sergantiems cukriniu diabetu ar kitomis sveikatos sutrikimų, kuriems pristatymas. Plaučių terminas bandymai nėra tobulas. Retais atvejais, kūdikių gimsta su matyt brandus plaučius, bet vis dar susiduria su sunkumais kvėpavimas.

AFP (alfa feto baltymų) Kraujo tyrimas šiuo metu yra prieinamas ir gali būti naudojamas atrinkti nervinio vamzdelio defektų, tokių kaip spina bifida ir Dauno sindromu. Padidėjusi AFP koncentracija kraujyje gali rodyti, kad tikimybė, kad vaisius yra smegenų pažeidimas ir nugaros smegenų vystymąsi. Mažas lygį AFP gali parodyti, kad Dauno sindromo potencialą. Kai padidėjęs AFP randama, tolesnių vertinimo ultragarsu ir Amniocenteza galima ieškoti apsigimimus ir chromosomų anomalijos.

Amniocentesis taip pat gali padėti nustatyti, ar yra specifinių genetinių problemų, esančių vaisiui. Patikrinimas, Tay-Sachs liga, cistine fibroze, pjautuvo pavidalo ląstelių anemija, ir kitų paveldimų pažeidimų gali būti atliekamas su mėginiais, paimtais iš amniono skystį. Tikrinimas dėl specifinių genų ląstelės gali dabar būti padaryti dėl vaisiaus ląstelių kultūros. Taip pat galima ieškoti konkrečios baltymų amniono skystį, kuris gali reikšti, genetinių anomalijų. Patikrinimas, ar genetinių (paveldėtas) ligų nėra reguliariai atliekami, tačiau yra.