Medicina


Kada reikia Amniocenteza atlikti?

Dėl genetinių tyrimų, chromosomų analizė, ir vertinimo nenormalus AFP testas, Amniocenteza paprastai atliekami tarp 15 ir 20 nėštumo savaitės. Yra didesnis procentas persileidimas, susijusios su Amniocenteza kad atliekamas anksčiau nei 15 savaitę. Nėra laiko apribojimų, kaip vėlai nėštumo Amniocenteza gali būti atliekamas.

Jei Amniocenteza yra atliekama siekiant nustatyti vaisiaus plaučių terminas, tai dažnai daroma, bet kur nuo 32 iki 36. nėštumo savaitės. Moterims, sergantiems cukriniu diabetu, plaučių brandumo bandymai gali būti atliekami kaip vėlai kaip 39 savaitė, nes sunkiai kontroliuojama diabetas gali atidėti vaisiaus plaučių terminas.

Ar Amniocenteza saugus?

Bendras, Amniocenteza yra saugi procedūra su vaisiaus praradimo rizika apskritai yra mažesnė palyginti 1%. Pagal Amerikos koledžo akušerių ir ginekologų praktikos biuletenis, yra procedūra, susijusi norma vaisiaus praradimo nuo 1/300 į 1/500 procedūras.

Atsižvelgiant į tai, kad šiek tiek galimybę nėštumo nuostoliai tvarka, Amniocenteza turėtų būti atliekamas tik tada, kai aiškiai nurodyta ir jo nauda buvo nustatyta, kad jas nusvers bet susijusią riziką. Daugelis tėvų prašyti, kad procedūra “nuraminti” save, kad viskas yra tobula. Reikėtų pabrėžti, kad esant įprastiems rezultatai Amniocenteza negarantuoja, kad kūdikis nebus jo gimimo ar genetinio defekto. Daugelis apsigimimus negali būti nustatyta Amniocenteza. Be to vaisiaus praradimas, kitos rizikos, susijusios su Amniocenteza būti kraujavimo, cramping ir nuotėkio skystis iš makšties. Šios problemos atsiranda dėl 1% moterų patiria tvarka, ir paprastai išspręsti savo. Jeigu šių simptomų atsiranda po procedūros, moteris dažnai patariama nutraukti darbą ir likti lovos, kol simptomai baigiasi. Ateinantys veikla bus uždraustų gydytojas. Retkarčiais, vaisiui poked su Testavimo metu adata, bet tai paprastai nekenksmingas.

Amniocentesis yra gana saugi ir neskausminga procedūra, kurią gali suteikti naudingos informacijos. Procedūra gali būti pasiūlyta pasirinkti moterų išnagrinėjusi riziką ir naudą, dalyvaujančių.