Medicina


Kas yra sveikatos pasekmes steroidų piktnaudžiavimo?

Anaboliniai steroidai piktnaudžiavimo atvejų, susijusių su įvairiais neigiamo šalutinio poveikio nuo kai kurios fiziškai nepatrauklus, tokių kaip spuogai ir krūties plėtra vyrams, kitiems, kad yra pavojinga gyvybei, pavyzdžiui, širdies priepuolių ir kepenų vėžio. Dauguma jų yra grįžtamas, jei prievartautojas sustoja vaistus, tačiau kai kurie yra nuolatiniai, tokie kaip balso sustorėjimas, moterų.

Dauguma duomenų apie ilgalaikį poveikį anabolinių steroidų poveikis žmonėms iš bylos ataskaitas, o ne formalios epidemiologiniai tyrimai. Iš teismų pranešimai, iš lifethreatening poveikio dažnis yra nedidelis, bet sunkūs nepageidaujami poveikiai gali būti underrecognized arba underreported, ypač, nes jie gali pasireikšti po daugelio metų. Duomenys iš tyrimų su gyvūnais, atrodo, šią galimybę. Vienas tyrimas nustatė, kad atskleisti vyrų pelėms penktadalis jų gyvenimo trukmė, kad steroidų dozes galima palyginti su tomis, kurių ėmėsi žmogaus sportininkų sukelia aukšto dažnio ankstyvų mirčių.

Hormoniniai sistema

Steroidų piktnaudžiavimo sutrikdo įprastinį gamybos hormonų į organizmą, sukelia tiek grįžtamųjų ir negrįžtamus pokyčius. Pakeitimai, kurie gali būti atstatomi buvo sumažėjęs spermatozoidų gamyba ir mažėja, kai sėklidės (sėklidžių atrofija). Negrįžtamus pokyčius įtraukti vyrų modelio nuplikimas ir krūties plėtra (ginekomastija) į bet. Vieno tyrimo vyrų kultūristų, daugiau nei pusė buvo sėklidžių atrofija ir / arba ginekomastija.

Iš moters kūno, anaboliniai steroidai sukelti masculinization. Krūtų dydžio ir kūno riebalų sumažėjimas, Oda tampa šiurkščios, Varputė išplečia, ir balsas didina. Moterys gali pasireikšti per didelio augimo kūno plaukai, bet prarasti galvos plaukų. Su toliau vartojant steroidus, Kai kurie iš šių poveikių tapti negrįžtamas.

Skeleto, raumenų sistema

Augančios testosterono ir kitų lytinių hormonų, paprastai sukelia augimo spurtas, kuris vyksta brendimo metu ir paauglystėje ir suteikti signalų sustabdyti augimą, taip pat. Kai vaikas ar paauglys mano anaboliniai steroidai, dėl dirbtinai didelis sekso hormono kiekis gali per anksti signalas kaulų nustoti augti.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Steroidų piktnaudžiavimas buvo susijęs su širdies ir kraujagyslių ligų (Kompensacinis), įskaitant širdies priepuolių ir insulto, net sportininkai jaunesni nei 30. Steroidai prisidėti prie kompensacinių plėtra, iš dalies keičiant lipoproteinų, kurie atlieka cholesterolio kiekis kraujyje. Steroidai, ypač geriamojo steroidai, padidinti mažo tankio lipoproteinų lygis (MTL) ir sumažinti didelio tankio lipoproteinų lygis (DTL). Didelis MTL ir mažu DTL koncentracijos padidėjimas aterosklerozės rizikos, būklė, kai riebalinės medžiagos yra nusodinami viduje arterijų ir sutrikdyti kraujotaką. Jei kraujas negali pasiekti širdies, rezultatas gali būti širdies priepuolio. Jei kraujas negali pasiekti smegenų, rezultatas gali būti insulto.

Steroidai taip pat padidintų riziką, kad kraujo krešuliai sudarys kraujagyslėse, potencialiai sutrikdyti kraujotaką ir žaloja širdies raumenį, kad ji nėra siurblys kraujo veiksmingai.

Kepenys

Steroidų piktnaudžiavimo atvejų, susijusių su kepenų augliai ir itin reta liga vadinama peliosis hepatis, , kuriose imamas kraujas užpildytas cistos forma kepenų. Ir navikai ir cistos gali įtrūkti, sukelia vidinį kraujavimą.

Oda

Steroidų piktnaudžiavimas gali sukelti spuogai, cistos, ir riebaluoti plaukai ir oda.

Infekcijos

Daugelis narkomanai, kurie švirkščiasi anaboliniai steroidai gali naudoti nonsterile injekcijų ar akcijų užkrėstas adatas su kitomis narkomanai. Papildomai, kai steroidų preparatų yra gaminami nelegaliai pagal nonsterile sąlygos. Šie veiksniai įdėti piktnaudžiauti rizika įsigyti lifethreatening virusinės infekcijos, tokių kaip ŽIV ir hepatito B ir C. Abusers taip pat gali vystytis endokarditas, bakterinė infekcija, kuri sukelia galimai mirtinų uždegimas vidinis pamušalas iš širdies. Bakterinės infekcijos taip pat gali sukelti skausmą ir pūlinys formavimas injekcijos vietų.