Medicina


Kas sukelia išangės įtrūkimai?

Anal įtrūkimai sukelia traumos išangės ir analinio kanalo. Dėl traumų priežastis paprastai yra Tuštinimasis, ir daugeliui pacientų gali prisiminti tikslaus Tuštinimasis per kurį jų skausmas pradėjo. Plyšio gali būti dėl kietojo išmatose ar pakartotinių viduriavimas. Retkarčiais, iš tiesiosios žarnos termometro įterpimas, klizma patarimas, endoskopą, arba ultragarsu zondas (nagrinėjant prostatos) gali sukelti pakankamai traumos gaminti plyšio. Gimdymo metu, traumos Tarpvietė (tarp užpakalinės makšties ir išangės oda) gali sukelti ašarų, kuri tęsiasi į anoderm.

Dažniausiai vietą išangės įtrūkimai į vyrus ir moteris (90% visų plyšių) yra Gale į analinio kanalo vidurinės linijos, artimiausios stuburo išangės dalis. Įtrūkimus, yra naudojamos dažniau Gale nes raumenis, kurie juosia konfigūracija išangę. Šis raumenų kompleksas, vadinama išorės ir vidaus analinis sfinkteriai, grindžiamos ir palaiko analinis kanalas. Sfinkteriai yra ovalios ir geriausiai paremti jų pusių ir silpniausia Gale. Kai ašaros pasitaiko anoderm, todėl, jie yra labiau tikėtina, kad užpakalinės. Moterims, ten taip pat yra silpnas paramos priekinės analinio kanalo dėl to, kad makšties priekinės į buvimą išangę. Dėl to, 10% iš plyšių moterys yra priekinio, o tik 1% yra priekinis vyrams. Žemesnėje apie įtrūkimus, odos žyma gali būti, vadinamas sentinal krūva.

Kai įtrūkimai atsiranda tose vietose, išskyrus vidurinės linijos Gale ar anteriorly, jos turėtų kelti įtarimą, kad problema ne traumos priežastis. Kitos priežastys įtrūkimai yra išangės vėžys, Krono liga, Leukemija, taip pat dauguma infekcinių ligų, įskaitant tuberkuliozę, virusinės infekcijos (citomegalovirusinė arba herpes), sifilis, gonorėja, Chlamydia , chancroid (Hemophilus ducreyi), ir žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV). Tarp ligonių, sergančių Krono liga, 4% turės analinis plyšio kaip pirmasis pasireiškimas jų Krono liga, ir pusė visų sergančių Krono liga sergantiems pacientams, ilgainiui bus sukurti analinis opos, kurios gali atrodyti plyšio.

Tyrimai analinio kanalo sergantiems išangės įtrūkimai nuosekliai rodo, kad raumenys aplink išangės kanalo yra perkančiosios per stipriai (jos spazmas), tokiu būdu sukurti visų kanalų, kad kaina yra neįprastai aukšto slėgio. Du raumenys, supantys analinio kanalo yra išorinis išangės sfinkterio ir vidaus analinis sphincter (jau buvo aptarta). Išorės analinis sphincter yra savanoriška (ruoželiais) muscle, that is, ji gali būti valdoma, sąmoningai. Taip, kai mes turime turėti Tuštinimasis Galime arba sugriežtinti išorės sfinkterio ir išvengti tuštinimosi, ar mes galime atsipalaiduoti, ir leisti Tuštinimasis. Iš kitos pusės, vidaus analinis sphincter yra nevalingi (sklandžiai)raumenųe, that is, raumenų mes negalime kontroliuoti. Vidaus sfinkterio nuolat sutartį ir paprastai neleidžia mažais išmatose nuo ištekėjimo iš tiesiosios žarnos. Kai didelė apkrova išmatose pasiekia tiesiąją žarną, nes jis tik prieš Tuštinimasis, vidaus analinis sphincter atpalaiduoja automatiškai paleisti išmatose pkad yra (that is, nebent išoriniai analinis sphincter sąmoningai sugriežtinta).

Kai analinis plyšio būna, vidaus analinis sphincter yra spazmas. Papildomai, po sfinkterio pagaliau vertė atsipalaiduoti, kad tuštinimosi perduoti, vietoj grįžti į savo poilsio lygį susitraukimo ir slėgio, vidaus analinis sphincter sutartis net aktyviau per kelias sekundes, kol ji grįžta į savo padidėjęs poilsio lygį susitraukimas. Manoma, kad didelis poilsio slėgis ir “viršyti” susitraukimo vidaus analinis sphincter po tuštinimosi traukti iš plyšio kraštus atstumu ir išvengti plyšio nuo gydymo.

Kraujo tiekimas į išeinamąją angą ir analinio kanalo taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį prastas gijimas analinio įtrūkimai. Anatomija ir mikroskopiniai tyrimai analinio kanalo dėl kritusių nustatyta, kad 85% asmenų, kad užpakalinė dalis analinio kanalo (kur labiausiai įtrūkimai atsiranda) turi mažiau kraujo teka į ją negu kitose analinis kanalas. Be to, ultragarsiniai tyrimai, kuriais matuojama, kokiu kraujotaka parodė, kad užpakalinės analinio kanalo buvo mažiau nei pusė kraujo srautas kitose kanalas. Tai santykinai vargingų srautas, kraujas gali būti užkirsti kelią įtrūkimai nuo gydymo veiksnys. Ji taip pat gali būti, kad padidėjęs spaudimas išangės kanalo dėl spazmas vidaus analinis sphincter gali suspausti kraujagysles analinio kanalo ir dar labiau sumažina kraujo tekėjimą.