Medicina


Anal įtrūkimai

* Anal įtrūkimai yra trūkių ir plyšių į išeinamąją angą ir analinis kanalas. Jie gali būti ūminis arba lėtinis.
* Anal įtrūkimai atsiranda pirmiausia traumos, tačiau keletas netrauminė ligų yra susijusios su išangės įtrūkimai ir reikėtų įtarti, jei įtrūkimai atsiranda neįprastas vietas.
* Pagrindinis simptomas yra skausmas išangės įtrūkimai metu ir po žarnyno judėjimas. Kraujavimas, niežulys, ir dvokiantis biudžeto įvykdymo patvirtinimo taip pat gali atsirasti.
* Anal įtrūkimai yra diagnozuota ir įvertino apžiūra išangės ir analinio kanalo. Endoskopija ir, rečiau, virškinimo trakto rentgeno nuotraukos gali būti reikalinga.
* Anal įtrūkimai, iš pradžių gydyti konservatyviai, pridedant didmenomis išmatose, minkštėjimo išmatose, vartojančiomis didelis ląstelienos dietos, išvengti “aštrus” ar blogai virškinami maisto produktai, ir naudojant Sitz vonios.
* Tepalai, kurių sudėtyje yra anestetikai, steroidai, nitroglicerino, ir kalcio kanalų blokavimo vaistai naudojami gydant išangės įtrūkimai, kad nesugeba išgydyti mažiau konservatyvaus gydymo.
* Injekcijos botulino toksinas gali būti veiksmingas, kai tepalai nėra efektyvūs. (Gydymo išlaidos būtų žymiai sumažintas, jei toksino buvo supakuoti į mažesnes dozes.)
* Chirurgijos pagal šoninio sfinkterotomija yra Aukso standartas gydant išangės įtrūkimai. Dėl komplikacijų, tačiau, jis yra skirtas pacientams, kurie netoleruoja ne chirurginio gydymo arba kurių ne chirurginio gydymo pasirodė neveiksmingos.