Medicina


Ką šlapimo įtraukti?

Šlapimo daroma renkant šlapimo mėginio nuo paciento. Optimalus mėginio turi tendenciją būti anksti ryte, šlapimo mėginio, nes ji dažnai labiausiai koncentruota šlapimą, pagaminti dieną.

Metodai surinkimo šiek tiek skiriasi moterų ir vyrų pacientas.

* Moterims, pacientas yra prašomi švarios teritorijos aplink su specialusis valymo šlaplės valymas, paskirstant išorės lytinius organus grindų lūpos ir valymas nuo priekio į galą (į išangę).

* Vyrams, nuo varpos galiuko gali būti nuvaloma su valymo trinkelėmis iki surinkimo.

* Šlapime yra surenkamos į švarią Šlapimo bandinio puodelio, nors pacientas šlapinimosi. Geriausia vengti rinkti pradinis srautas šlapimas. Po pradinio dalį šlapime yra šalinami tualetas, tada šlapime yra surinkti šlapimo indą. Kai apie 10-15 ml (maždaug 3-4 šaukštai) renkami į konteinerį bandymų, iš šlapimo likutis gali būti anuliuotas į tualetą vėl. Tai vadinama grynas arba Vidurys upės šlapimo rinkimą.

Surinkti šlapimo mėginys turi būti imtasi, laboratorijai analizuoti, paprastai per vieną valandą po. Jeigu transportuojant į laboratoriją gali užtrukti ilgiau nei vienai valandai, Tada mėginys gali būti laikomas šaldytuve.

Kai kuriems pacientams, kurie negali negalioja savaime arba tiems, kurie negali laikytis instrukcijų kiti metodai gali būti naudojami, pvz pateikimo kateterio (mažas guminis vamzdelis) per ne atvėrimo šlapimo pūslės (šlaplė) rinkti bandinį tiesiogiai iš šlapimo pūslės.