Medicina


Kas yra šlapimo matuoklio cheminė analizė?

Šlapimo matuoklio yra siauras plastikine juostele, kuri turi keletą kvadratų įvairių spalvų prie jos. Kiekviena maža kvadratas reiškia bandymo aiškinti naudojamasi šlapimo sudedamoji dalis. Visos juostelės yra panardinamas į šlapimo mėginio ir spalvos pokyčiai Kiekvienos kvadratinės yra pažymėti. Spalvos pokytis įvyksta po kelių sekundžių iki kelių minučių panardinant juostelės. Jei skaityti anksti arba per ilgai po juostos artimųjų, rezultatai gali būti netikslūs.

Apie matuoklio kvadratų sudaro šie komponentai šlapime:

* savitasis sunkis (koncentracija šlapime),

* rūgštingumas šlapimo (pH),

* baltymas šlapime (daugiausia albumino),

* gliukozė (cukrus),

* Ketonai (produktų riebalų metabolizmas),

* kraujas, leukocitų esterase (galima spręsti apie baltųjų kraujo ląstelių šlapimo),

* nitritas (įtaigus bakterijų šlapime),

* bilirubino (galimas kepenų liga arba raudonųjų kraujo ląstelių suskirstymas), ir

* urobilinogen (galimas kepenų liga).

Buvimą ar nebuvimą Visi spalvos pakitimų ant juostelės yra svarbios užuominos į gydytoją, kad klinikinių sprendimų, paremtų šlapimo rezultatai.

Kokie yra privalumai ir trūkumai kritimo lazdos?

Pagrindinis privalumas panardinus lygio matuoklius, kad jie yra patogus, lengva suprasti, ir ekonomiškai efektyvūs, šlapimo tyrimai. Jie gali būti analizuojamas per kelias minutes šlapimo rinkimą gydytojo kabinete arba palatoje teikti vertingą informaciją.

Tačiau, Ką galima išmokti iš matuoklio yra ribojamas matuoklio konstrukcijos. Pagrindinis trūkumas yra tas, kad informacija gali būti labai tikslūs, kaip bandymas labai svarbus laikas,. Ji taip pat suteikia labai ribotą informaciją apie šlapimas yra kokybinis tyrimas, o ne kiekybinis tyrimas (pavyzdžiui, ji nepateikia tikslių duomenų apie anomaliją kiekis).

Kas yra makroskopinis šlapimo?

Makroskopinis šlapimo yra tiesioginis stebėjimas iš šlapimo, minint jo kiekis, spalva, aiškumo arba Debesuota, ir tt.
Normalus šlapimas paprastai yra šviesiai geltonos spalvos ir skaidrus, be jokių Debesuota. Akivaizdūs anomalijų spalva, aiškumas, ir drumstumas gali pasiūlyti galimybę infekcija, Dehidratacija, Kraujas šlapime (hematurija), kepenų liga,, suskirstymas raumenų arba raudonųjų kraujo ląstelių įstaigos. Tam tikrų vaistų vartojimas gali pakeisti šlapimo spalva. Labai putotas šlapimas gali atstovauti daug baltymas šlapime (proteinurija).