Medicina


Ką raudonųjų kraujo kūnelių kiekiui šlapime reiškia,?

Raudonieji kraujo kūneliai gali patekti į šlapimo iš menstruacijų makšties ar šlapimo pūslės trauma catherization.

Didelis skaičius eritrocitų šlapime gali rodyti infekciją, trauma, navikai, inkstų akmenys. Jeigu raudonųjų kraujo kūnelių vertinti pagal mikroskopu atrodo iškreipta, jie rodo, inkstų, galimas šaltinis ir gali atsirasti dėl inkstų uždegimas (glomerulonefritas). Nedideli kiekiai eritrocitų šlapime kartais matyti jaunų sveikų žmonių, o ne rodyti kokios nors ligos.

Ką baltųjų kraujo kūnelių kiekiui šlapime reiškia?

Šlapimas paprastai suvokiami kaip sterilus kūno skysčių, todėl, įrodymų, baltųjų kraujo ląstelių ar bakterijų šlapime laikomas nenormaliu ir gali pasiūlyti šlapimo takų infekcija, pavyzdžiui,, šlapimo pūslės infekcija (cistitas), infekcija, inkstų (pielonefritas). Baltosios kraujo ląstelės gali aptikti šlapime per mikroskopinis tyrimas (pyuria arba leukocitų kiekio kraujyje). Jie gali būti vertinami pagal didelės galios srityje bei ląstelių skaičius yra registruojami (kiekybinis).

Baltosios ląstelės iš makšties ar šlaplės atidarymo (vyrams, per daug) gali užteršti šlapimo mėginio. Ši tarša panaikinti, per daug skaičių baltųjų kraujo ląstelių šlapimo buvimas yra svarbus.