Medicina


Kas yra Henoch-Schonlein purpura (HSP)?

Henoch-Henocha (HSP) yra kraujagyslių uždegimas arba vaskulitas forma. Yra daug įvairių sąlygų, kurios funkcija vaskulitas. Kiekvienas vaskulito formas paprastai apima tam tikrai charakteristikai kraujagyslių. HSP paveikia mažų laivų vadinamas kapiliarų į odą ir dažnai inkstai. HSP rezultatų odos bėrimas (iškiliausių per sėdmenis ir už apatinių galūnių) susijęs su sąnarių uždegimas (artritas) ir kartais cramping skausmas pilvo. Henoch-Schonlein purpura taip pat minima kaip anafilaktoidinė purpura.

Kas sukelia HSP?

HSP dažniausiai pasireiškia pavasarį ir dažnai taip ir gerklės arba kvėpavimo takų infekcijos. HSP kaip atrodo, neįprastas reakcija organizmo imuninę sistemą, kuri yra atsakas į šios infekcijos (arba bakterijos ar virusai). Be infekcija, vaistai taip pat gali sukelti būklę. HSP įvyksta dažniausiai vaikams, bet žmonės visų amžiaus grupių įtakos gali turėti.

Kokie simptomai HSP?

Klasikinio, HSP sukelia odos bėrimas, Skausmas pilvo, ir sąnarių uždegimas (artritas). Ne visos funkcijos turi būti diagnozavimo. Odos pažeidimų bėrimas atsiranda priklauso nuo gravitacijos srityse, pavyzdžiui, kojų. Sąnarių, dažniausiai yra paveikti skausmas ir patinimas, yra kulkšnių ir kelių. Pacientai, kuriems HSP gali sukurti maro. Uždegimas kraujagyslių, inkstų, gali sukelti kraujo ir / ar baltymas šlapime. Sunkus inkstų komplikacijos retos, tačiau gali atsirasti.

Simptomai paprastai trunka maždaug mėnesį. Sugrįžimai nėra dažnas bet pasitaiko.

Kaip HSP diagnozuota?

HSP paprastai diagnozuojamas remiantis tipiškos odos, bendras, ir inkstų išvados. Gerklės kultūra, šlapimo, ir atlikti kraujo tyrimus uždegimas ir inkstų funkcija yra naudojama pasiūlyti diagnozė. Odos biopsijos, ir rečiau inkstų, gali būti naudojami įrodyti, vaskulitas. Specialusis dažymo būdai (tiesioginės imunofluorescencijos) iš biopsijos pavyzdys gali būti naudojamas patvirtinti, antikūnų indėlių IgA ir kraujagyslių dalyvauja audinių.