Medicina


Ką reiškia anafilaksija?

Norint visiškai suprasti šį terminą, turime grįžti beveik 100 metų. Istorija prasideda laive princas Albertas I Monakas jachta kruizinių. Princas buvo pakviesti du Paryžiaus mokslininkų atlikti tyrimai toksino, gaminamo iš vietos medūzų čiuptuvai, Portugalijos Man of War. Charles Richet ir Paul Portier galėjo išskirti toksinus ir bandė skiepyti šunis gaus apsaugą viltis, or “profilaktika,” nuo toksino. Jie buvo pritrenkti konstatuoti, kad po labai mažų dozių toksino netikėtai atsirado naujas dramos ligos, susijusios greitai netektų kvėpuoti sunku, ir dėl to miršta per 30 minučių. Richet ir Portier pavadinti šį “anafilaksija” or “prieš apsauga.arba1; Jie padarė teisingą išvadą, kad imuninė sistema pirmą kartą tampa jautrus alergenui per kelias savaites ir tik po pakartotinio sąlyčio su pačiu alergenu gali pasireikšti sunki reakcija. Alergeno yra medžiaga, yra svetima organizmui ir gali sukelti alerginę reakciją į tam tikrų žmonių.

Alergija Faktai

* Pirmas dokumentais atveju, darant prielaidą, anafilaksija įvyko 2641 BC. kai Menes, Egipto faraonas, mirė paslaptingai taip vapsva ar širšė Sting. Vėliau, į Babiloniją laikais, egzistuoja dvi skirtingos nuorodos mirčių dėl vapsvų įgėlimo.
* Charles Richet buvo apdovanotas Nobelio premija 1913 už jo darbą anafilaksija.

Richet nuvyko į rodo, kad alergija turi pasižymėti medžiagos gamyba, kuris tada įjautrintos šunys reaguoti tokiu būdu, nuo naujo poveikio. Ši medžiaga pasirodė IgE.

Pirmoje 20 a., anafilaksinės reakcijos dažniausiai sukelia stabligės difterijos skiepai pagaminti iš arklio serumo. Šiandien, žmogaus serumo naudojamas stabligės prevencija, ir labiausiai paplitusių priežasčių anafilaksija dabar penicilino ir kitų antibiotikų, vabzdžių įgėlimo, ir tam tikrų maisto produktų.

Alergija faktų

Į 1956, Marija Hewitt Loveless parodė, kad vapsva venoms injekcija gali sukelti anafilaksija asmenims alergiškas vapsvos. Ji vėliau buvo vapsva ekstraktai sėkmingai imunizuoti tokių asmenų.