Medicina


Kas yra naviko laipsnio?

Nuo naviko rūšies nurodo, kaip nenormalus ląstelių vėžio ieškoti pagal mikroskopu ir kaip greitai navikas gali augti ir plisti. Patologas nustato naviko naudojant audinių pašalinami biopsijos klasė. Ši klasifikavimo sistema gali būti naudojama suaugusiųjų smegenų augliams:

Įvertinimas aš

Naviko auga lėtai, yra ląstelės, kurios atrodo panašiai kaip normalios ląstelės, ir retai išplinta į netoliese audinių. Tai gali būti įmanoma pašalinti visas naviko chirurginių.

Įvertinimas II

Naviko auga lėtai, bet gali išplisti į netoliese audinių ir gali tapti didesnio laipsnio navikas.

III laipsnio

Naviko augimas, gali išplisti į netoliese audinių, ir vėžinių ląstelių išvaizda labai skiriasi nuo normalios ląstelės.

IV laipsnio

Naviko auga labai intensyviai, yra ląstelės, kurios atrodo labai skiriasi nuo normalios ląstelės, ir sunku gydyti sėkmingai.

Panaudojimo galimybę (prognozė) ir pasiūlytas gydymas priklauso nuo tipo, klasė, ir vietą, auglio ir ar vėžio ląstelių lieka po operacijos ir / arba plisti į kitas smegenų dalis.

Tipai Suaugusiųjų smegenų navikų

Mastu ar plisti vėžio yra paprastai vadinama eiga. Nėra standartinio sustojimo sistema smegenų auglių. Pradinis smegenų navikai gali plisti per centrinę nervų sistemą (galvos ir nugaros smegenų), bet jie retai plinta į kitas kūno dalis. Už gydymą, Smegenų navikų yra suskirstyti į ląstelių, kuriose auglio pradėjo tipas, atsižvelgiant į centrinę nervų sistemą naviko vieta, ir naviko laipsnio.

Tipai suaugusiųjų smegenų auglių šie:

Brain Klausimas gliomų

Šie navikai, kurie sudaro smegenų kamieno, galvos smegenų prijungtas prie stuburo smegenų dalis. Jie dažnai aukštos kokybės. Smegenų kamieno gliomų kad yra didelio laipsnio ar plačiai platinama visoje smegenų kamieninių sunku gydyti sėkmingai. Norėdami apsisaugoti nuo žalos sveikam smegenų audinio, Smegenų kamieno glioma paprastai diagnozuojamas be biopsijos.

Kankorėžinė Astrocytic naviko

Kankorėžinė navikų forma arba šalia kankorėžinė liauka. Kankorėžinė liauka yra maža organų į smegenis, kuri gamina hormoną melatonino, medžiaga, kuri padeda kontroliuoti mūsų miega ir atsibunda ciklas. Yra keletas rūšių kankorėžinė navikai. Kankorėžinė astrocytic navikai astrocytomas, atsirandančius kankorėžinė regione ir gali būti bet kurios rūšies.

Pilocytic astrocitoma (I laipsnio)

Astrocytomas yra auglių, kurie prasideda smegenų ląstelės, vadinamos Astrocitas. Pilocytic astrocytomas auga lėtai ir retai išplisti aplink juos audinių. Šie navikai pasitaiko dažniausiai vaikams ir paaugliams. Jie paprastai gali būti sėkmingai išgydyti.

Difuzinė astrocitoma (II laipsnio)

Difuzinė astrocytomas auga lėtai, bet jie dažnai išplatino netoliese audinių. Kai kurie iš jų pažangos į aukštesnį lygį. Jos atsiranda dažniausiai jaunų suaugusiųjų.

Anaplastic astrocitoma (III laipsnio)

Anaplastic astrocytomas taip pat vadinamas piktybinis astrocytomas. Jie greitai auga ir plinta netoliese audinių. Naviko ląstelės atrodo skirtingai nuo įprastų ląstelių. Vidutinis ligonių amžius besivystančiose anaplastic astrocytomas yra 41 metų.

Glioblastoma (IV laipsnio)

Glioblastomas yra piktybinis astrocytomas kad auga ir plečiasi agresyviai. Ląstelės atrodo labai skiriasi nuo normalios ląstelės. Glioblastomos taip pat vadinamas glioblastoma ar IV laipsnio astrocitoma. Jos atsiranda dažniausiai suaugusiesiems nuo amžiaus 45 ir 70 metų.

Oligodendroglial navikai

Oligodendroglial navikų prasideda smegenų ląstelių vadinamas oligodendrocytes, kurios palaiko ir maitina nervų ląstelių. Prognozės apie oligodendroglial navikų šie:

* Oligodendroglioma (II laipsnio): Oligodendrogliomas yra lėtai augančios, navikai su ląstelėmis, kurie atrodo labai panašiai kaip normalios ląstelės. Šie navikai pasitaiko dažniausiai pacientams, tarp amžiaus 40 ir 60 metų.

* Anaplastic oligodendroglioma (III laipsnio): Anaplastic oligodendrogliomas greitai auga ir ląstelių išvaizda labai skiriasi nuo normalios ląstelės.

Mišrus gliomų

Mišrus gliomų yra smegenų auglių, kurių sudėtyje yra daugiau kaip vienos rūšies ląstelių. Prognozuojama, įtakos ląstelių tipo aukščiausios kokybės esančių navikų.

* Oligoastrocytoma (II laipsnio): Oligoastrocytomas yra lėtai augančios, navikai sudaro ląstelės, kurios atrodo kaip Astrocitas ir oligodendrocytes.

* Anaplastic oligoastrocytoma (III laipsnio): Tai yra aukštesnės klasės oligoastrocytomas. Vidutinis ligonių amžius besivystančiose anaplastic oligoastrocytomas yra 45 metų.

Ependymal navikai

Ependymal navikų paprastai prasideda ląstelių linijos skyriuose smegenų ir viso nugaros smegenų. Šios vietos yra galvos ir stuburo smegenų skysčio, skystis, dekoratyvinės pagalvėlės ir apsaugo galvos ir nugaros smegenų. Prognozės apie ependymal navikų šie:

* Įvertinimas I ir II laipsnio ependymomas: Šie ependymomas auga lėtai ir ląstelių, kurie atrodo labai panašiai kaip normalios ląstelės. Jie gali būti pašalinami visiškai chirurginių.

* Anaplastic ependymoma (III laipsnio): Anaplastic ependymomas auga labai greitai.

Meduloblastomos (IV laipsnio)

Medulloblastomas yra smegenų auglius, kurie prasideda iš nugaros galvos smegenų. Jie susidaro iš pakitusių smegenų ląstelių labai anksti plėtra. Medulloblastomas dažniausiai nustatoma vaikams, ar jaunų suaugusiųjų nuo amžiaus 21 ir 40 metų. Ši vėžio forma, gali plisti iš smegenų, stuburo smegenų skysčio per.

Kankorėžinė parenchiminių navikai

Kankorėžinė parenchiminių navikų formos parenchiminių ląstelių arba pinocytes, ląstelių, kurios sudaro didžiąją kankorėžinė liauka. Jie skiriasi nuo kankorėžinė astrocytic navikai, kurie astrocytomas kad forma audinio, kuris palaiko kankorėžinė liauka. Prognozės apie kankorėžinė parenchiminių navikų šie:

* Pineocytomas (II laipsnio): Pineocytomas yra lėtai augančios, kankorėžinė navikų pasitaiko dažniausiai suaugusiesiems amžiaus 25 į 35.

* Pineoblastomas (IV laipsnio): Pineoblastomas yra retas ir labai piktybinis. Jie dažniausiai pasireiškia vaikams.

Meningeal navikai

Meningeal navikų formos meninges, plonasluoksniu audinių, kurie apima galvos ir nugaros smegenų. Tipai meningeal navikų šie:

* Įvertinimas I meningioma: Meningitas yra labiausiai paplitęs meningeal naviko. Klasė 1 Meningitas yra lėtai augančios, ir gerybiniai. Jie nustatė, dažniausiai moterų,.

* Įvertinimas II ir III Meningitas ir hemangiopericytomas: Tai yra retas piktybinis navikas meningeal. Jie greitai auga ir gali plisti per galvos ir nugaros smegenų. III laipsnio Meningitas yra labiau paplitęs tarp vyrų. Hemangiopericytomas dažnai pasikartoja po gydymo ir daugelis iš jų plinta į kitas kūno dalis.

Gemalo ląstelių naviko

Genetinė ląstelių navikai atsiranda iš embrioninių ląstelių, ląstelių, kurios yra skirtos forma spermos sėklidės arba kiaušinių kiaušidėse. Šios ląstelės gali keliauti į kitas kūno dalis ir formą navikai. Tipai gemalo ląstelių navikai yra germinomas, embriono ląstelių karcinomos,, choriocarcinomas, ir teratomas. Jie gali atsirasti bet kurioje kūno ir gali būti gerybiniai ar piktybiniai. Į smegenis, jie paprastai forma centras, šalia kankorėžinė liauka, ir gali išplisti į kitas galvos ir nugaros smegenų. Dauguma gemalo ląstelių navikai pasitaiko vaikams.

Craniopharyngioma (II laipsnio)

Craniopharyngiomas pasireikšti Sellar regione protų, netoli hipofizės. Hipofizės yra mažas organas apie žirnių dydžio, esančių galvos smegenų bazė. Ši liauka kontroliuoja daugumą organizmo funkcijų, ypač augimo. Suaugusiems, šių navikų pasitaiko dažniausiai po amžių 50 metų. Craniopharyngiomas galite paspausti ant gyvybiškai smegenų audinio ir sukelti simptomai atsiranda. Navikai gali blokuoti skysčio smegenyse ir sukelia patinimą. Prognozė yra gera craniopharyngiomas, kurios visiškai pašalinti operuojant.

Hipofizės navikai taip pat gali atsirasti šiame regione.

Periodinis Suaugusiųjų smegenų auglys

Periodinis suaugusiųjų smegenų auglys yra auglys, kad atsinaujino (sugrįžti) po to, kai buvo apdorota. Suaugusiųjų smegenų navikų dažnai kartojasi, kartais daug metų nuo pirmojo naviko. Naviko gali grįžti į smegenis ar kitas kūno dalis.

Metastazavusiu smegenų augliams

Vėžio, kad paprastai plinta į smegenų tipai vėžio ir plaučių, krūties, nežinomas pagrindinę svetainę, melanomos, ir dvitaškis. Maždaug pusė metastazavusiu nugaros smegenų auglių sukelia plaučių vėžį.

Prognozė priklauso nuo šių:

* Nesvarbu, ar pacientas yra jaunesnis nei 60 metų.

* Ar yra mažiau negu 3 auglių smegenyse ir / ar nugaros smegenų.

* Iš smegenų ir / ar nugaros smegenų auglių vieta.

* Kaip gerai naviko atsakas į gydymą.

* Nesvarbu, ar pirminis navikas auga, arba joms pasklisti.

Prognozė yra geresnė už metastazių smegenyse nuo krūties vėžio, nei nuo kitų rūšių pirminės vėžio.

Prognozė yra blogesnė už metastazių smegenyse nuo gaubtinės žarnos vėžio.