Medicina


Kokie kiti veiksniai gali atlikti svarbų vaidmenį atopinio dermatito?

Be nesklandumų ir alergenų, kitus veiksnius,, pavyzdžiui, emocinis klausimai, temperatūros ir klimato, ir odos infekcijos gali daryti poveikį atopinio dermatito. Nors pačios ligos priežastis nėra emocinių veiksnių, arba asmens, jis gali dar labiau eskaluoti įtampos, rodo,, ir nusivylimą. Tarpasmeniniai problemų arba didelių gyvenimo pokyčių, tokiose kaip santuokos nutraukimas, pakeisti darbo vietą, ar mirtis mylimojo, taip pat gali liga blogiau. Dažnai, emocinis stresas, atrodo, kad tai paskatins šios ligos paūmėjimas.

Maudyklų su aštriais muilas kaip Ivory arba Airijos pavasario ir be tinkamo drėkina po to yra bendras veiksnys, kuris skatina atopinio dermatito paūmėjimo. Tipiškos rekomendacijos apima naudojant labai švelnus muilas be valikliu arba švelnesnę muilas kaip Dove, Cetaphil, arba Aquanil. The “trijų minučių taisyklė” tepalinių su turtinga drėkintuvai, pavyzdžiui, vazelinu, Aquaphor, arba Crisco Augaliniai trumpinimas per tris minutes nuo džiovinimo išsijungia po vonia arba dušas yra ypač naudinga daugeliui pacientų.

Mažai drėgmės žiemą arba sausas ištisus metus klimatas kai geografinė sritis gali sustiprinti ligos, kaip galima perkaitinti patalpų srityse ir ilgų ir karštų vonių ir dušų. Pakaitomis, prakaitavimas ir atšaldymas gali sukelti kai kuriems žmonėms ataka. Bakterinės infekcijos taip pat gali greitai padidinti arba atopinio dermatito sunkumo. Jei pacientui pasireiškia ūmaus susirgimo, gydytojas gali patikrinti, ar virusinė infekcija (pavyzdžiui, herpes simplex) ar grybelinės infekcijos (pvz priešgrybiniam ar grybelis).